Марк Кемп. Його значення для студентів та працівників

Про "Марк Кемпи" вам, дорогі читачі, мабуть вже відомо дещо, але цього року табір став загальнонаціональним проектом, а не регіональним. Саме тому декілька директорів не покладаючи рук готувалися до нього декілька місяців. Результат, згідно відгуків, був неперевершеним, а атмосфера особливою, так ніби Христос був у плоті серед них. Саме такими враженнями ділиться Віка Агаркова, наша працівниця з команди Харкова.

"Майже всі студенти плакали, коди ділилися як Бог на них вплинув через цей кепм. Двоє студентів-іноземців з Харкова ридали, казали що вони почували себе як вдома. Особливо  плакав один мусульманин і казав, що незважаючи на те, що він з іншої релігії, він почував себе як в сім’ї. Вони ридали та не могли спинитися, і всі ми плакали разом з ними. Це робота Духа Святого! Ми просто в захваті від того, як могутньо Бог діяв! Я не хочу перебільшувати, але я ще не бачила такої єдності і такої дії Духа Святого на жодному проекті ССХ. Це було неймовірно! Студенти і ми самі повернулися трансформовані! Для ССХ Харків це була дуже сильна поїздка - ми стали сім’єю. Українські студенти каялися в тому, що жили як фарисеї, Бог їм це особливо показував. Це був незабутній час! 

Після таких проектів життя ділиться на до і після. На зустрічі після табору ми читали, як у Біблії Господь закликає любити і турбуватися про чужоземців. Наша увага і турбота до них і була найбільшим свідоцтвом. А кропітка багатомісячна робота харкіської команди теж виявилася дуже дієвою."

Харківська команда ССХ продовжує післятабірні зустрічі з іноземцями. Як і більшість працівників, вони самі виявилися "5-м Євангелієм", змінюючи серця невіруючих та студентів з інших релігій своїм відношенням та дією Христа через них.

Відгук від координатора Львівської команди також виявився повний яскравих вражень. Ось які висновки команда зробила після табору:
"Після "Марк Кемп" декілька студентів почали окремо проходити уривки з Писання, які стосуються хрещення. Це було одне з рішень щодо наступних кроків слідування за Христом, які прийняла одна з Львівських студенток. Також після "Марк Кемп" Рената Гошовська, ССХ стипендіатка, почала проводити зустрічі наставництва з новою студенткою, на яких вони вивчають разом Писання і допомагають одна одній слідувати за Христом. Для всіх львів'ян це також був один з найбільш продуктивних моментів в році. Студенти запалилися, горять місією та Христом!"

Відгук від Київської команди не менш радісний, адже робота Духа Cвятого була явною в таборі:

"В Києві студенти теж в сильному захваті від участі у "Марк Кемп". Вони сказали, що ніколи так глибоко не "копали" Слово і хочуть продовжувати вивчення. Ділилися враженнями від певних уривків і тем, про які раніше не замислювалася. 

Одна дівчина зараз переживає кризу віри, і "Марк Кемп" ще більше змусив її замислитися над тим, де вона зараз духовно, і у що вона вірить. 

Як можна вивчати Євангеліє 6 годин в день і так, щоб було цікаво? Деякі студенти перед табором переживали чи осилять таку велику порцію Слова Божого. В кінці табору вони не могли стримати почуттів від того, як багато вони дізналися з Євангелія від Марка: таємниця Царства Божого, притча про сіяча, авторитет і влада Ісуса, учні. Студенти перераховували історії і висновки, які їм запам'яталися. Декілька студентів прийняли рішення продовжувати читати решту Євангелія від Марка після табору. Дехто планують приїхати на другий рівень наступного року. Дивлячись на студентів, я радію, адже бачу як їх змінює і захоплює Боже Слово!"