"ССХ Львів" перевірила постмодернізм на міцність. Висновок: місії він не перешкода

В останню суботу «ССХ Львів» служила церквам міста, провівши майстерню «Благовістя студентам в часи постмодернізму».

Ми поставили собі за мету поділитись з зацікавленими студентами та молодіжними пасторами досвідом, знаннями й інструментами, які ми вже випробували, щоби досягнути молодих людей і здобути результати.

Львівська «ССХ» обрала формат майстерні, який передбачає те, що молодим людям (на зустріч прийшли 9-ро учасників) доводиться не сидіти, а більше рухатись, спілкуватись і досліджувати.

Майстерня відкрилась інтерактивом: вже з перших її хвилин учасникам прийшлось активно працювати, беручи участь в опитуванні «Що християнам перешкоджає благовістити?» і «Чи потрібно підлаштовувати Євангеліє для досягнення постмодерних студентів?». 

На подальші роздуми нас надихнув пастор церкви «Асамблея Бога» Ігор Гемблюк, який нагадав, що Христос вже зробив все для примирення людини з Богом та вирішення конфлікту між ними. Наша ж роль – любити Бога, любити людей і бути послами «замість Христа» («Ми ж посли замість Христа, немов би сам Бог напоумлював через нас. Ми вас благаємо замість Христа: Примиріться з Богом»  2 Коринт. 5:20).

Хороші посли знають країну, в якій вони служать. Тож ми вчились розуміти людей і те, як себе поводять екстраверти та інтраверти; що кожному з них близько і що далеко. Далі ми вивчали інструменти, як найефективніше ділитись Євангелієм зі студентами в постмодерністському контексті. 

Тетяна Алдерсон, служитель «ІНТЕРВАРСИТІ США» (підрозділ IFES у Сполучених Штатах – прим. ред.), зазначила, що з 2010 року майже кожна людина має доступ до Інтернету та будь-якого виду інформації. А це означає, що молоді люди доволі проінформовані, не усьому довіряють і обережно ставлять до тих, хто претендує бути авторитетом.

Якщо ви хочете досягнути молоду людину в нинішню епоху недовіри та підозр, вручити брошурку вже не вийде. Потрібно почати з побудови довіри з цією людиною. На майстерні ми говорили, як будувати довіру і бути в духовній мандрівці зі своїм другом.

По завершенні заходу його учасники ділились тим, що для декого з них було важливо ще раз усвідомити, що Дух Святий діє у серцях їхніх невіруючих друзів, які ще не пізнали Бога особисто.

«Це є викликом, але мене зачепило, що можна запропонувати невіруючому другові помолитись за якусь потребу, навіть якщо він ще на шляху до пізнання Бога, – засвідчив один з учасників заходу. - Бо молитва відкриває двері для дії Духа Святого в серці цієї людини, і він може одразу пережити Божу присутність, відчувши мир в серці».

Водночас для когось важливо було почути і відкрити для себе стиль спілкування Ісуса з людьми, які приходили до Нього (Він ставив багато питань), та довідатись про кроки, як будувати довіру.

Майже всі учасники майстерні вирішили долучитись на різному рівні до проекту “Googling Бог”, який стартує на початку наступного тижня у Львові. Хтось долучиться до опитування серед студентів, а хтось буде в числі команди, яка вітатиме гостей інтелектуального кафе.

Через цей проект ми прагнемо побудувати довірчі стосунки зі студентами і поділитись з ними Євангелієм.

«ССХ Львів» була рада послужити молодим людям з різних церков Львова. Ми сподіваємось, що отриманий досвід знадобиться у служінні молодим людям, а Бог даруватиме плоди!

Автор: Ірена Гусева, координаторка «ССХ Україна» в Західному регіоні.