Для студентів — від колишнього Homo studenticus. Пряма мова Сергія Лебедєва

Сергій Лебедєв приєднався до англійського служіння "ССХ Україна" минулого року. Відмінна англійська (у її британському варіанті) — не єдиний його суперскіл. Він пише короткі оповідання про студентів, їхнє життя та проблеми. І навіть пообіцяв нам писати їх щомісяця. Перша із них — далі. 

"Для всіх невиспаних. Тих, хто відпочив чи не дуже. Для тих, хто вже своє відсвяткував, гадаю натруджену думу вже декілька днів".

Так могла початися моя антологія пошуків нових смислів. Та я тут для того, щоб не видати якийсь творчий продукті, але самого себе. Як це зробити? Все просто: для цього необхідно знати, хто ти є і знати себе.

Ідентичність — цікава штука. Вона починається в минулому, минає теперішнє і ховається десь у — для кого туманному, а для кого світлому — майбутньому. Весь цей процес контролюються не нами.

І це дивно. Якщо ви християнин, ви є вже ідентифіковані Богом. Що ж залишається тим, хто все ще не довіряє Йому? Залишається намагатись ідентифікувати, дати визначення самим собі без сторонньої допомоги та будь-яких орієнтирів.

Пам'ятаю, як в Англії на одній з молодіжних зустрічей дівчинка років 13 попросила, щоб її називали Боб, тому, що вона «не хоче бути конформісткою та намагається скинути ярмо упереджень соціуму». Ця дівчинка виросла у християнській сім'ї, до речі.

...Десь на шляху люди просто гублять правильні орієнтири. Десь на перехресті доріг ми можемо забувати, хто ми є насправді і хто нас та як називає.

Один з філософів назвав сукупність всіх факторів, що нас ідентифікують, соціосферою. Ми не визначаємо самі себе чимось одним. Наприклад, тільки розумом, як стверджувала ця дівчинка, бо наші думки завжди суб'єктивні. Чи тільки біологічним фактором. Чи навіть сукупністю факторів – приміром, країна, соціум, релігія, тато з мамою… Ні. Біблія каже, що Він знав нас ще в утробі матері й має план на наше життя. Добрий план. Він називає нас. Ця номінативна функція належить Тому, Хто нас створив.

Згадайте, коли ви зверталися до Нього як до тата, друга, царя, лікаря, вчителя та мудрого порадника. Згадайте, кому належить вся об'єктивна істина. Не впевнений, що ми маємо право самоназиватися, самовизначатися, самоідентифікуватися поза межами того, ким ми вже є. Апостол Павло пише, що ми таке можемо зробити... та чи корисно воно буде? Назвався другом, то довіряй вже повністю. Визнав татом, то визнай і авторитет. Маєш вчителя, то прийми настанову від мудрішого.

Надзвичайно просто.

І водночас складно.

P.S. Сергй Лебедєв, 29, має широкий досвід залучення у християнські табори та репетиторський досвід. У 2016-2017 роках працював у благодійних закладах в Шеффілді (Велика Британія). У "Співдружності студентів-християн Україна" Сергій займається практичною роботою зі студентами.