Місія-ракета. За 25 років "ССХ Україна" досягла 26 000 студентів-нехристиян

Після розвалу 1991-го Радянського союзу нова і незалежна Україна відкрила свої двері для проповіді Євангелія. І цей процес не відчував жодних кордонів.

Для прото-«ССХ», яка була в ті часи, це був лише поштовх для масштабування своєї діяльності, але ніяк не старт роботи. Адже ще з 1989 року американська студентська організація Intervarsity (досі партнер ССХ – прим. авт.) брала участь у так званих «академічних обмінах» у Києві, Ніжині, Миколаєві, Горлівці так інших містах. Проповідь студентам кипіла.

Вже наступного року після зникнення з лиця землі «імперії зла» з’явилась Співдружність студентів-християн Україна – майже така сама, яку ми її знаємо сьогодні. То ж, святкування 25-річчя діяльності ССХ в Україні відштовхувалось саме від цієї непересічної дати. (Попри те що офіційно український Мінюст зареєстрував місію лише у 1999 році).

Отже, ССХ виповнилось двадцять п’ять. Як правило, це вік людини, як здіймається кар’єрною драбиною, стає все більш ефективною на роботі та більш присвяченою родині. Чому б не накреслити паралелі з ССХ? Давайте спробуємо.

Під час відзначення ювілею організації, яке мало місце 3 лютого поблизу Києва, кожен з 170 його учасників чув приголомшливі числа: місія працює в 30-тьох університетах, має 26 працівників (у тому числі зі США) в 5 містах країни.

Далі – більше. Як каже виконавчий директор «ССХ Україна» Юлія Ніколайчук, за чверть століття свого існування організація підготувала близько 1700 студентів-лідерів, а також охопила якісною та сучасною проповіддю зо 26 тисяч студентів-нехристиян!

Свідоцтва колишніх студентів-християн і нині активних агентів перетворень краще чути наживо. І ми мали цей непересічний шанс.

«Я зростала у традиційно католицькій сім’ї: мій тато, який називав себе католиком, ним справді не був, - каже зі сцени 23-річна Альона Федчишина з Харкова. – Тому для мене віра була питанням «у душі». Але раптом я потрапила на «Тиждень місії» і зрозуміла, що існує життя у Христі. Через ССХ я прийшла у церкву, де й навернулась за півроку».

«А я виросла у родині «православних» атеїстів, - додає 23-річна Карина Опалинська з Сімферополя. – Пізніше потрапила у літній ССХвський табір і зрозуміла, що хочу бути схожою на християн, але не розуміла, в чому їхній секрет. В 2011-му році я потягнулась в церкву, і ССХ була місточком до неї. Через рік я навернулась».

Окрім них, на 25-річчі святкування лунали lifestories тих людей, які певний час були ССХовцями і вже встигли досягти в житті певних висот.

Приміром, Олена Колстьо в студентському християнському русі з літа 1989 року. В наступне десятиліття вона встигла побувати місіонером в Миколаєві, Одесі та, як першопрохідець, у Харкові. «Як один з перших працівників ССХ в Харкові, вона заклала фундамент, на якому ми служимо сьогодні», - зізнається Василь Агарков, працівник «ССХ Харків».

А ось визнання фізика за освітою та апологета за покликом Сергія Головіна: «Моє життя в Бозі почалось паралельно зі стартом ССХ».

«Разом з ССХ я зростав, робив помилки, і цю свободу робити помилки і після того їх виправляти - вам ніхто сьогодні у церкві не дасть, — каже він. — А студенти - це ті люди, які будуватимуть справжнє суспільство. Саме від них залежить, якою завтра будуть наша церква», - додає він.

Це висока планка. А найближчі завдання – ще вищі за рівнем. В Україні близько 2 мільйонів студентів. За найсвіжішими даними Міносвіти, близько 64 тисяч – іноземні з 147 країн світу.

В 25 років екс-голова Yahoo! Марісса Маєр стала першою жінкою у компанії Google (і, взагалі-то, 20-ю за рахунком). Для «ССХ Україна» - привід задуматись над стратегічним лідерством у справі університетського благовістя, подякувати Богові за Його дії у минулому та узгодити плани на майбутнє.

P.S. Відеозапис святкування 25-річчя ССХ доступний ТУТ, якісні світлини - ТУТ