Конференція СІЛЬ 2016

Наприкінці січня в ССХ відбулась щорічна студентська конференцію «Сіль», яка об'єднала 46 студентів-християн з 6 міст України для спілкування, навчання і прославлення Бога. Незадовго до цього Україна відзначала особливе свято – День соборності, і конференцію «Сіль» також можна назвати днем соборності ССХ України, тому що це єдина подія в році, коли представники нашого руху зі всіх регіонів збираються разом. Студенти з Харкова, Львова, Одеси, Києва, Миколаєва і Сімферополя пробули 4 дні на території Римо-католицької семінарії (с. Брюховичі, Львівська область) , маючи насичену програму, яку працівники ССХ готували упродовж  півроку. Глибоке вивчення Писання, активний відпочинок і креативні дискусії допомогли студентам оцінити свою роботу в 1-му семестрі, поділитися досвідом і благословеннями служіння у своїх університетах. А якісні лекції від професійних спікерів України і партнерського руху UCCF Великої Британії замотивували і дали інформацію про необхідні навички для благовістя в наступному семестрі.

Це вже 4-та подібна зимова конференція. Особливістю цього року стала участь в «Солі» представників з рухів IFES інших країн. Студенти і працівники з Молдови, Грузії, Німеччини, США й  Англії створили унікальну атмосферу міжкультурного спілкування. Ми дуже вдячні Богові за зростання, завдяки якому ми можемо служити вже не лише українським студентам, але також ділитися досвідом з іншими країнами.

Назва конференції добре вказує на її мету. Ісус використовував образ солі, щоб описати якісні зміни, які повинні відбуватися в Його учнях, а також вказати на покликання християн – бути людьми впливу у своєму оточенні. Саме цьому ми навчаємо наших студентів. Щороку ми досвідчуємо, як через «Сіль» Бог працює в їхніх серцях, змінюючи мислення, життя: щоб повернувшись до своїх міст, вони змінювали свої університети силою Євангелія. В останній день конференції організатори були вражені -  усі 46 учасників прийняли рішення присвятити себе на рік активного служіння в ССХ. Ми хочемо поділитися з вами лише кількома свідченнями молодих людей. Ось що говорять студенти про конференцію «Сіль» 2016:

Аліна Башевська (студентка 4-го курсу)

«Що ж, я звичайна студентка з Харкова, якщо студентів-медиків взагалі можна назвати звичайними людьми. Цього року Господь благословив мене поїздкою на конференцію «Сіль», на якій багато говорилося про благовістя. Що я для себе зрозуміла: ми часто страждаємо «далекозорістю» в питанні благовістя, і мало хто «короткозорістю», адже ми покликані солити саме своє оточення, те, в яке нас помістив Бог. Конференція показала, як це важливо та  як це робити правильно. Чесно кажучи, у питанні благовістя я «кульгаю на обидві ноги», тому не випадково, що моя перша «Сіль» має саме таку центральну тему. Мене зачепила фраза одного зі спікерів про те, що якщо ти когось любиш, говоритимеш про цю людину невгамовно. Якщо ми любимо Ісуса, ми про Нього говоритимемо, нас не потрібно до цього змушувати. Це було ключовим моментом для мене! І вразила сама атмосфера конференції. Відчувається вся потужність сім'ї ССХ. Це так дивно: які ми різні, несхожі, унікальні -  та зібрані в одну «Божу сільничку». Слава Богу за це неймовірне відчуття!».

 

Ілля Брусін (новонавернений): 

"Я безкінечно вдячний Богу, що був присутній на цій конференції! Неймовірна кількість позитивних емоцій, вражень та спогадів! Раніше я і не здогадувався, що таке благовістя. Тепер я навіть знаю, як це робиться в інших країнах світу. Особливо вдячний за змогу практикувати це вміння безпосередньо на конференції! Хочу продовжувати вчитися бути сіллю для землі".   

 

Аліна Терлецка (студент-лідер):

«Я молилась майже щодня, щоб екзамени не завадили потрапити на конференцію. І Бог відповів на мою молитву. Сесія закінчилася за день до початку цього заходу. Я вважаю це підтвердженням, що "Сіль" справді є благословенною Богом. На цій конференції я змогла відкритися і визнати свій страх, який мене сковував. Страх полягав у тому, що я боюсь робити помилки, що Богу це не сподобається, що знайшовся би хтось, хто займався б служінням краще за мене. І це почуття провини мене пригнічувало. Спілкування з працівником ССХ допомогло розібратися в собі. Також я зрозуміла, що мені потрібно продовжувати працювати над стосунками з Богом, навчитися довіряти Йому. Інколи мені буває соромно перед Ним, що Він стільки робить для мене чудес, а я боюся ризикувати. Цей час: семінари, спілкування, обмін досвідом, вивчення Біблії - додали мені впевненості. Хоч я така неідеальна, незґрабна, слабка, зовсім не оратор, але Бог довірив мені це завдання - служити в моєму університеті. Звісно ж, якщо я буду працювати з Ним у команді».

 

Ілля Єфімов (студент 2-го курсу):

«Конференція «Сіль» допомогла мені зрозуміти, що благовістя має бути на першому місці у служінні християнина. Бог відкрив, що Він хоче співпрацювати зі мною у Своїй справі. І якщо я десь буду недосконалий, а я таким і є, Він допоможе мені досягти кращого результату. Після «Солі» я почав більше усвідомлювати свою відповідальність за те, щоб Євангеліє поширювалося в моєму оточенні».

 

Ірина Машіка (студентка ОЮА):

«Це був дійсно благословенний час для мене! Було дуже класно познайомитись із студентами-християнами з Києва, Харкова та Львова, та відчути себе частинкою справжнього всеукраїнського руку! Я дізналась багато корисного про те, як я можу благовістити своїм друзям, а також про те, які проекти ми можемо проводити у себе в Одесі».

 

Влад Ковальчук (студент-лідер):

«Коли я їхав на "Сіль", то не очікував стільки хороших семінарів і проповідей. Я знав, що там буде дуже добре, але не думав, що отримаю стільки одкровень для себе. Ця конференція ще сильніше спонукала мене благовістити своїм друзям, навчила мене, як це робити правильно. Повернувшись додому, я чітко знаю, що мені потрібно робити у своєму університеті, як донести Євангеліє одногрупникам. Також ця конференція зміцнила мої стосунки з Богом, допомогла краще зрозуміти, що означає бути християнином, і яке місце повинне займати благовістя в моєму житті».