"Тиждень місії": перше серйозне випробування для ССХ у Переяславі-Хмельницькому

«П’ять років тому ми з Денисом Гореньковим вперше приїхали в Переяслав-Хмельницький на запрошення молодіжного пастора, - розповідає Юлія Ніколайчук, директор ВГО «ССХ Україна» на своїй сторінці у Facebook. - Ми зробили презентацію про те, як почати ССХ кільком церковним людям і парі студентів. Якщо чесно, то мало вірили, що буде діло».

Але рух ССХ стартував попри відсутність місцевого працівника ССХ і продовжується вже  п’ять років.

Студентка Мирослава Баклицька випускається цього року. Декілька років вона була активним лідером студентського служіння. У січні 2017 Мирослава передала естафету першокурсниці Маші Горай, яка наразі очолює рух ССХ Переяслава разом із волонтером Олександром Бойко.

Новим диханням у служінні ССХ за п’ять років вони вважають Тиждень Місії «Руйнівники Міфів» який відбувся нещодавно, у квітні 2017.Проект

«Руйнівники міфів» - це студентський інтелектуальний проект, на якому запрошені студентами спікери «розбивали» міфи про християнство, самосприйняття та мораль, а саме: «Я нічого не вартий», «Життя – біль», «Жити на 100% неможливо», «Життя після життя не існує», «Бог проти сексу», «Я народжений страждати» тощо.

До важливої події команда Переяслава почала готуватися за два місяці. Студенти відвідали київський «Тиждень Місії», що відбувся у лютому 2017, побачили проект у ділі і, повернувшись в Переяслав, почали збирати фінанси, ідеї та дозволи від адміністрації університету.

Олександр Бойко розповів, що фінансово і молитовно долучилися церкви ЄХБ Переяслава, організація Yes He is, церква у м. Волевськ. Загалом витратили 6 тисяч грн.
Захід проходив в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди (ПХДПУ) з 25 по 27 квітня включно і складався з обідніх дискусій та вечірньої програми в стилі кафе. Обідня частина проходила в читальному залі на першому поверсі другого корпусу педагогічного університету, а вечірня – у аудиторії.

Варто згадати спікерів, які брали участь в обговоренні міфів, – директор ВГО «Співдружність студентів-християн» України Юлія Ніколайчук, випускник ПХДПУ та соціальний педагог Олександр Бойко, юрист Олексій Кеба, координатор центрального регіону «ССХ Україна» Марина Гнатишина, психолог та бакалавр богослов’я Віталій Степанець та молодіжний лідер Євгеній Ященко. Кожен із них розкривав актуальні питання з точки зору ідей Реформації.

Протягом 3 днів на «Тижні місії» виступали музиканти, які створювали вільну атмосферу, та театральна трупа. А між заходами студенти проводили соціальні опитування на теми дискусій, роздаючи респондентам смаколики.Виклики

Проводити цей проект було нелегко: адміністрація погрожувала припинити заходи і зробити все можливе, щоб в майбутньому публічних заходів від ССХ у стінах університету не було. У деяких представників цього ВНЗ була інша думка. Одна викладачка похвалила команду ССХ за активність, попросила не звертати уваги на "палки в колёса" і продовжувати такі заходи.

 

Плоди

Сімдесят студентів почули Євангелію впродовж 3 днів.

Одна дівчина молилася молитвою покаяння і стверджувала, що повірила у те, що через віру смерть і воскресіння Ісуса ми можемо мати вічне спасіння. Після молитви вона сказала: «Я відчуваю тепер неймовірну легкість. Це якесь нове і дивне для мене відчуття!».

Інша дівчина була в захваті від відвертих тем і дружньої атмосфери студентів-християн. Під час програми вона написала вірш, що хоче знати Бога краще і Його шукати. Після проекту вона відвідала молодіжний захід церкви ЄХБ «Відродження» і сказала, що хоче далі шукати Бога і скоро, можливо, прийме рішення бути з Ним.

Для віруючих студентів цей проект теж приніс особисті зміни і підбадьорення. Марія Гораї, лідер ССХ Переяслава, пише: «Ці 3 дні були викликом для віруючих студентів вийти з зони свого комфорту. Дуже пишаюся своєю командою: наші дівчата дійсно можуть змінювати світ! Це було доказом Бога, що в маленькому Переяславі можуть відбуватися великі речі!».

 

Висновки

По-перше,  осередок ССХ може існувати в іншому місті без працівника ССХ. Але потрібна вірна команда і якісна передача служіння студентам-наступникам.

По-друге, навіть маленька команда може організувати «Тиждень місії», коли є віра, молитва і якісне планування.

По-третє, особисто ділитися Євангелією важко, але коли поборюєш страх, то відчуваєш неймовірну радість.

По-четверте, плоди від проекту «Тиждень місії» є -  іноді одразу, а іноді варто зачекати і побачити з роками.

По-п’яте, проект не може існувати без молитовної і фінансової підтримки церкви.

По-шосте, найважливіша робота - робота зі студентами після проекту.

Автор: Марина Гнатишина, координаторка "ССХ Україна" у Центральному регіоні.