Директор "СОЛІ" О. Жакун: "Ми працюємо зі світоглядом студентів"

Зустріти лютий можна по-різному. Наприклад, беручи участь в щорічній конференції "СІЛЬ", яку проводить Співдружність студентів-християн Україна (далі ССХ). На цей раз організатори вирішили не звертати увагу на дрібниці і взяли такі теми, на які не соромно писати докторську дисертацію. Зокрема, "Політика" та "Екологія". Що дає сучасному студенту-християнину компетентність у цих сферах і навіщо було запрошувати поважного Мирослава Мариновича, ми з'ясували в директора конференції "СІЛЬ" Олександра Жакуна. Останній наразі координує діяльність ССХ в Південному регіоні України. А оскільки наближається березень, варто додати, що до окупації Криму Росією він був координатором "ССХ-Україна" в АРК. 
 
 
Чим конференція «СІЛЬ» відрізняється від аналогічних подій, що їх проводять інші молодіжні християнські служіння?
 
Перш за все, темами, які піднімаються зрідка. Наприклад, цього разу ми зачепили «Політику», «Екологію», «Секс» та «Спокусу і гріх». 
 
А як і хто визначає теми «СОЛІ»?
 
В нас є 4-річна програма розвитку студентів ССХ. Вона включає в себе «СІЛЬ», конференції «Біблія і життя», які проводяться в регіонах, та програми особистого учнівства. 
Взагалі «СІЛЬ» - це частина навчання. Є певний перелік тем, з якими впродовж 4 років ми знайомимо наших студентів, вони розташовані у певній системі.
Також ми докладаємо зусиль, щоби ці теми були серйозними, такими, що їх зрідка в інших місцях зачіпають. Ми намагаємось працювати зі світоглядом студентів, а не формувати лише їхні навички.
 
 
Чому в цьому році ви вибрали сабж «Християнство та культура»? Наскільки це актуально?
 
Коли ми готувались до цієї події, то побачили, що по програмі нас очікують теми політики, екології та моралі. І логічно, що єдине поняття, яке їх усіх пов’язує, - це культура. Культура вміщує в себе політику, ставлення до екології та сексуальності людини. На цій конференції ми спробували перевірити думку, що сьогоднішню культуру пронизує гріх і що ми, християни, повинні із цим робити.
 
Яка тема виявилась найбільш суперечливою і чому?
 
Політика. Спікером виступив Мирослав Маринович, його теми – «Мораль у політиці» та «Життя в епоху постправди». Чимало студентів виявились неготовими до цієї розмови, адже багато із них ще не визначились, чи варто християнам брати участь в політиці. Вони ще не вирішили, чи долучитись до цього, а їх вже закликали до певних кроків. Це було складно. 
 
Які цілі ви ставите перед учасниками конференції і як ви будете відстежувати їхнє виконання?
 
Головна мета – вплинути на світогляд студентів та їхню «християнську» активність. На «СОЛІ» студенти присвячують себе на працю в ССХ та окремих її проектах. Дивлячись на те, якою мірою вони пізніше залучені у благовістя та інші проекти у своїх регіонах, ми й можемо оцінити їхній прогрес. 
 
 
Зрозуміло, що обрані вами теми допомагають студентам заповнити певні прогалини. Що саме ви намагались «перекрити»?
 
Ми намагались зв’язати поняття політики, культури та сексу у єдиний світогляд. Тепер їм простіше відповідати на заперечення своїх друзів-однолітків, мовляв, «якщо я прийду в церкву, мені тепер у монастир треба йти?». «Мені що, тепер закинути хобі й не займатись музикою?». Тобто тепер наші студенти-християни можуть їм впевнено відповідати. Ми заохочували учасників цікавитись, чим живуть їхні друзі, і таким чином зрозуміти «мову», якою їм проповідувати.
 
Конференція відбулась. На що ви далі очікуєте?
 
Що в студентів сформується більш цілісне бачення культури, що вони будуть більш дружніми до її проявів та почнуть дивитись в її центр, а не лишатись на поверхні. Це допоможе їм і в особистому духовному зростанні, і в євангелізації.
 
 
Спілкувався: О. Гордєєв.