Зимовий табір NEXT STEP

Мета зимових таборів ССХ "Next Step" – це ближче знайомство зі студентами, які відвідують англійські клуби ССХ впродовж року. Також розвиток студентського лідерства,  передусім знайомство студентів з біблійними цінностями та особою Ісуса Христа.

Щотижня команда англійського відділу працює з більш ніж сотнею студентів Києва в 5 англійських розмовних клубах, які також існують і в Переяслав-Хмельницькому. Окрім цих міст, цей щорічний проект відвідують студенти з інших міст України, і це дає можливість знайомити їх із рухом ССХ та приєднуватись новим членам до  груп за місцем їхнього навчання.

 
Цього року основною темою проекту було ствердження "All you need is..." («Усе, що тобі треба – це...») - з відкритим закінченням, щоб кожен учасник табору міг обрати те, що треба саме йому. Щоденні короткі виступи розкривали аспекти основної теми табору - гроші, любов, свобода тощо.
 
День розпочинався з уранішнього прославлення, вступу за  темою дня, які готували працівники табору, і вивчення Біблії, що проводилося працівниками спільно з віруючими студентами. Цього року табір відбувався  у Львові, де зима порадувала нас пухнастим снігом і чудовою погодою, тому всі спортивні заходи відбувались надворі -  на радість учасникам табору. Широкий вибір семінарів дав студентам унікальні можливості заглиблюватися у вивчення важливих для них предметів: тренінг для перекладачів, бюджетування і фінанси, розвиток потенціалу й дарів, вміння чути голос Божий, світові релігії та ін. Вечірня програма підводила підсумок теми дня, поглиблюючи її. Центральною темою, звичайно ж, була важливість пізнання Бога, довіри Йому і заклик до спілкування з Ним.
 
 
На одній з останніх зустрічей пролунав заклик до каяття, і одна студентка прийняла Господа, а багато хто виявив бажання продовжити вивчати Біблію впродовж року. Так, після табору стартували групи з вивчення Євангелія від Луки через ресурс "Відкрий" і відбувається активна робота зі студентами, які виявили зацікавленість духовними темами. Євангеліє звучало в різних форматах, через різні елементи програми, у численних особистих бесідах.
 
Кілька років поспіль Господь тішить і дивує нас студентами -учасниками проекту. Багато хто з них знайомиться з ССХ уперше саме в англійських таборах. Цієї зими нас відвідали 70 студентів, велика частина з них – з київських університетів, а також були студенти Харкова, Дніпропетровська, Переяслав-Хмельницького, Львова, Одеси, Вінниці, Житомира та інших міст і навіть країн. Цього року з нами були студенти з Німеччини, які вчаться в Києві, й африканські студенти, які навчаються в Харкові.
 
 

Зимовий табір особливий тим, що тут кожен відчуває атмосферу прийняття, турботи, дружби, любові; отримує для себе корисні знання, професійні та життєві поради; має можливість проявити себе; а також познайомитися і пережити радість спілкування з дивовижною особою - Ісусом Христом. Моліться, будь ласка, за можливості розпочинати групи з вивчення Біблії в гуртожитках Києва, а також за активність віруючих студентів у справі благовістя впродовж року.

Просимо також молитися за пошук місця проведення літнього табору і формування команди волонтерів для цього проекту. 

Ось деякі свідоцтва студентів після табору:

Саїда: «Табір вивернув моє життя навиворіт! Змусив подивитися на нього з іншого боку: змінити погляд з наукової точки зору на релігію. Завдяки табору в мені зародилася віра. Дуже сподобалися теми вивчень Біблії - актуальні в нашому житті! Сподобалася атмосфера табору: працівники намагались для нас зробити все, що б нам було комфортно. Дуже доброзичливі, світлі хлопці. Щиро дякую їм. Завдяки табору тепер я вірю. Я навчилася найголовнішому: що Бог є любов, що ми повинні любити ближнього свого, і що Бог - наш Батько і Він дуже любить нас, дітей, що заблукали! Дякую, ССХ.»

 

Ангеліна: "Зимовий табір ССХ 2016 «ALL YOU NEED IS...» - це вже шостий раз, коли я насолоджувалась чудовими пригодами разом з англійськими таборами, що організовує ССХ. Хоча це був вже не перший мій табір і я знала майже всіх працівників та й місцевість була мені знайома, відчувалось, ніби це було вперше. Насправді, досвід був зовсім новий. У перший день табору виявилось, що я була найдосвідченішим учасником. Коли я дізналась про це, то вигукнула: «Ого, я  старішаю!». Та насправді подумала: «Це ж яка відповідальність... я маю зробити все, щоб всі чудові новачки запам’ятали цей табір назавжди – так само, як 3 роки тому  для мене це зробили інші досвідчені працівники». Адже в таборах ССХ головне – не сплановані заходи, які зазвичай, безсумнівно, неймовірні, не затишні житло та місцевість, якими ми насолоджуємось вже не раз. У таборах ССХ головне – це люди. Не просто всі люди, а ті, хто так чудово відображають Бога на землі – живі приклади доброти, щирості, допомоги та дружби, і найголовніше - любові.

Зимовий табір цього року був також надзвичайним для мене, тому що мене запросили бути членом команди лідерів чудової малої групи. Я дуже вдячна за таку можливість, хоча часом сумнівалась, що впораюсь із цим обов'язком. Однак зі мною був гарний співробітник, Марк Фінлі, який завжди допомагав і казав, що для мене лідерство не повинно бути тягарем, не повинно заважати насолоджуватись табором уповні. Тому я не стримувала себе від усіх приємних моментів табору. Почесна справа члена команди лідерів допомогла мені відкрити нові аспекти життя табору. Я організовувала групові ігри для полегшення спілкування та інші загальні табірні заходи, я ставила запитання та відповідала на запитання щодо Біблії, вказувала на граматичні особливості уривків із Нового Заповіту, які вважала ключовими для розуміння його на більш глибокому рівні, мала змістовні дискусії з Марком та членами групи.      

Крім того, табір цього року надав мені додаткового професійного досвіду – я допомагала вести тренінг для перекладачів. Було трішки лячно, адже це велика відповідальність, а я взагалі не вважаю себе за досвідченого перекладача. Але я вже відвідувала тренінги ССХ для перекладачів, навчалась перекладу в університеті та брала участь в міжнародних проектах, тому я вирішила не лякатись труднощів і скористатись нагодою. Не знаю, чи все було так, я треба, але мені особисто сподобалось, і я багато чому навчилась. Я дізналась, що треба мати терпіння й розуміння, щоб сприймати людей такими, якими вони є, і любити їх безумовно. Я також дізналась, що цього неможливо досягнути без Бога, і кожен день – це нагода вдосконалювати душу та розум з Божою допомогою.

На завершення я хочу подякувати ССХ за організацію подібних таборів, подякувати працівникам за те, що присвятили свій час на служіння нам, та всім чудовим учасникам табору, завдяки яким табір був таким особливим. Дякую Богу за те, що працює в кожному з нас – завдяки Йому це все відбулось. Якщо б не Він і табори ССХ, я б не мала стільки гарних друзів зі всієї України та світу.»

 

І ще коротке свідчення від Марка Фінлі, волонтера зі США, який багато чим послужив у таборі:

«Господь справді був присутній у всьому, що ми робили, і багато студентів щиро відгукувались на те, що ми їм пропонували. У таборі були дві студентки з Монголії. Одна з них, Еріка, була в моїй малій групі. Вона казала, що ніколи не читала Біблії, а про Ісуса знала тільки з історичної точки зору, але ніколи не чула про Його життя, вчення та служіння. Вона не знала, що Він воскрес. Коли на останньому сніданку наша розмова зайшла про Ісуса, я поділився з нею Благою Звісткою. У неї виникло багато глибоких, змістовних запитань, які вона поставила під час зустрічі у групі. Обидві студентки зазначили, що ходитимуть на події  ССХ. Наступної осені Еріка закінчить університет і повернеться до рідної країни, де працюватиме в галузі міжнародної економіки