Як ССХ-Київ вітала першокурсників

Протягом перших двох тижнів вересня в університетах Києва відбувався студентський проект під назвою «Тиждень Першокурсника». Організували цей захід київська ССХ та команда аналогічноїорганізації в Англії, а всього разом — шість працівників, два волонтери і 30 наших студентів. З допомогою цього проекту ми хотілизнайти віруючих студентів-першокурсників, запросити їх до діяльності ССХ, а також подружитися з невіруючими студентами під час наших розважальнихакцій, неформальних заходів, допомогти їм інтегруватися в університетське життя і поділитися з ними Євангелієм.

«Першокурсники — це дуже важлива аудиторія, адже це люди, в яких починається новий етап ужитті. Перед ними відкриваються нові можливості для знайомств, навчання. Такі студенти дуже амбітніта цілеспрямовані. Багато з них — приїжджі з інших населених пунктів, що в новому середовищі відчувають свободу, незалежність, мають можливість самостійно приймати рішення, ризикувати, досліджувати. Тому, проводячи такий проект, крім дружби ми пропонуємо ще й досліджувати Біблію у групах ССХ . Це те, що наповнить їх духовно,скерує у «правильне русло», — каже Марина Гнатишина, координатор проекту.

Раніше такий захід неодноразово проводився у Київському національному торгівельно-економічному університеті, Київському національному лінгвістичному університеті, Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова, але цього року “Тиждень Першокурсника” відбувся також у Києво-Могилянській Академії, Національному авіаційному університеті, Київському національному університеті імені Тараса Шевченка і в Київському національному університеті культури і мистецтв.


Креативність і значення проекту.

Щодня в університетах студенти-християни дарували першокурсникам пляшку води Bonaquaз наліпкою ССХ і віршем з Біблії «Кожний, хто п’є цю воду, буде спраглий знову, а хто питиме воду, яку Я йому дам, не матиме спраги повік» (Івана 4:13-14). Таким чином, познайомитись із «новенькими» було легко, адже студенти завжди спраглі і голодні.
Новинкою проекту була спеціально розроблена київськими ссховцями мапа нашої столиці, на якій студенти могли знайти найдивовижніші місця Києва, заклади, де можна дешево поїсти, точки безкоштовного wi-fi, а також поради від старшокурсників щодо університетського життя.


Також ми організували для студентів вечірку у центрі Києва з в приміщенні з гарним видом на центральну вулицю Хрещатик. Її учасники знайомились, слухали живу музику і ділилися досвідом свого студентського життя.

У результаті проекту ссховцізібрали 105 контактів студентів, що зацікавленівідвідувати заходи ССХ, а в кінці проекту 50 студентів відвідали тур замками Києва, під час якого ми розкрили також тему  «Ісус — просто легендарна особистість чи Бог?». Деякі студенти виявили бажання читати Євангеліє від Луки, одна дівчина сказала, що хотіла б, щоб Ісус вплинув на її життя,а на наступний день пішла з нами до церкви.


Після проекту студентів очікують не менш цікаві зустрічі: музичні вечори, англійські клуби, дискусійні клуби і групи по вивченню Біблії у Київській політехніці, педагогічному, авіаційному, лінгвістичному університетах, а також у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Києво-Могилянській академії, університеті культури і мистецтв. Утім, працівники ССХ Києва вже почали планувати «Тиждень Першокурсника — 2018» і сподіваються залучити ще більше вишів до проекту.


Свідчення студентів:

Студентка @katrintenetnik після проекту написала в Інстаграмі:

«За что я люблю ССХ и ихмероприятия: всегда весело, все на нужномуровне. Всегдаестьеда: оченьвкусная и такаялюбимая. Живая музыка, интересноеобщение… Онидругие: студенты на таких мероприятиях, а особенностафф ССХ — этодругиеукраинцы, избранные, я бы сказала. Ониотзывчивые, всегдаготовы прийти на помощь, всегдапозаботятся о тебе, и искреннепосопереживают. На этойвстрече я не боялась оставить где-то сумку совсемивещами, потому как знала наверняка, чтоэти люди не будутвороватьилирыться в моихвещах».

Студентка КНЛУ:  «Мене здивувала організація заходів і відкритість людей, яких я вперше тут зустріла. Я ніколи раніше не чула про ССХ, але взяла запрошення у сусідки по кімнаті і не жалкую! Сподіваюся прийти ще на заходи ССХ
».


Студентка-лідер ССХ КНЛУ про переживання і радощі на проекті:


«Через погодні умови ми не змогли роздавати флаєри на вулиці і були змушені перейти у хол університету, але для цього нам потрібен був дозвіл адміністрації. Надругійперерві до нас почали підходитиохоронціта представникиадміністраціїуніверситету з вимогамизакінчити акцію. Але Господь все так чудововлаштував,що за дві перерви ми встиглизібратиблизько 50 контактів, декількадівчатприйшли на "Хрещатик-паті", четверо було наекскурсії замками Києва. І,звичайнож, найбільшимблагословінням для нашоїкомандибуло те, що ми знайшливіруючудівчинуВалерію, яка вже долучилася до ССХ».