Як конференція випускників ССХ надихає благовістити (репортаж)

"Ми з друзями дуже очікували на цю зустріч. Я давно помітив, що випускникам ССХ завше є що дати нам, студентам. Як в професійному плані, так і в особистісно-духовному", - таким був відгук одного з учасників конференції для випускників Співдружності студентів-християн "Друге дихання", яка пройшла 15-17 квітня в м. Ірпінь.

 

40 учасників з України та Молдови зібрались в центрі "Молодь для Христа" під Києвом з метою спілкування, обміну думками стосовно отриманої, актуальної інформації від запрошених на конференцію спікерів та, авжеж, задля того, аби отримати друге дихання в своїх відносинах з Богом та людьми.

 

Спікерами конференції стали Денис Гореньков, координатор руху "Місія в професії" та екс-директор ССХ, Федір Райчинець, декан магістерської програми «Перетворююче лідерство» в УЄТС, Наталія Дорошенко, практикуючий адвокат, керівник соціальних проектів, Сергій Гула, юрист та керівник ГО «НІ Хабарництву», Анатолій Сапсай, директор компанії «Innovista», Людмила Бринь, керівник «Дитячої Місії», Наталія Простун, дитячий та сімейний психолог, а також Олексій Юдченко, випускник ССХ та досвідчений НR-керівник. 

 

Олексій Геращенко, координатор конференції та напрямку ССХ по роботі з випускниками, зазначив, що його більш за все надихнули результати роботи профільних груп "Педагогіка", "Фінанси", "Управління", "Зміна сфери діяльності", які також мали місце в програмі заходу: "Я був здивований рівнем щирості, довіри в групах. Всі учасники говорили про те, як не вистачає на ринку праці тих, хто надихав би, професійних менторів. Остання група, на мій погляд, видалась найскладнішою, адже перебування в пошуку себе - непроста справа. Тим не менш, саме на конференції я побачив, що учасники отримали потрібне друге дихання, бо зрозуміли, що вони не самотні. Що підтримка є, бо ж ми - ССХ. Будемо зустрічатися ще, залучати вітчизняних та закордоних спеціалістів, друзів ССХ".

 

Катя та Оксана, студентки-медики зі Львова, зазначили, що їм сподобався семінар Дениса Горенькова, бо дійсно, вже встигли відчути виклики християнского буття на роботі, про які говорив спікер. Сам координатор "Місії в професії" зазначив, що саме в професії християнин і починає часто "дорослішати", бо треба виходити із "інкубаторів" у реальний світ, де діють зовсім інші правила гри: "Бути смиренним нас закликають у церкві. Бути жорстким - на роботі, в світі. Нелегко бути мудрим з понеділка по п'ятницю, особливо, як потрібно приймати рішення в життєвих ситуаціях, де моральні правила не дають чітких орієнтирів". Доповнюють слова Дениса і дівчата, вони кажуть, що завдяки ССХ стали інакше дивитись на роботу, а саме - як на служіння, розуміючи, що це лише розширює розуміння служіння, несучи його за межі стін помісної церкви.

 

Як не вигорати та правильно планувати свій час - цими знаннями, отриманими від Анатолія Сапсая та Наталії Простун, на практиці зможе скористатись, як мінімум, менеджер Наталя, як максимум, кожен учасник конференції. Сам пан Анатолій зізнається в тому, що добре провів час: "Я завжди любив та буду любити ССХ. Дуже радий, що зміг побачити давніх друзів. Не очікував, що зацікавлять теми політичного богослів'я від Федіра Райчинця та використання своїх прав, про які говорили Сергій Гула та Наталія Дорошенко. Тема корупції в нашій країні мені дуже болить. Тепер знатиму, що робити на практиці, аби боліло менше: і мені, і людям навколо".

 

Олександр з Молдови був учасником профільної групи зі зміни сфери діяльності. Розповів, що на конференції отримав підтримку в такий непростий період свого життя: "Дякую, що задумався про свої права. Буду більше дізнаватися, що я можу, коли, як мені здається, я нічого не можу, бо ж безробітний. Та ж зрозумів, що все попереду. Я отримав друге дихання".

 

Окрім знань було й багато відпочинку. Організатори влаштували для жіночої половини учасників girls party. Ірина Колодкіна поділилась власними враженнями: "Розважальним, відкритим, цікавим був вечір для дівчат: з морозивом, кавою, закордонними шоколадними чіпсами, музикою, іграми, радісним спілкуванням. І фото - багато фото! На додаток все це з глибоким духовним рівнем, який у дрібницях, дякуючи уважній роботі організаторів та біблійному, практичному вченню спікерів, був таким відчутним протягом всіх трьох днів конференції. Думаю, що після заходу кожен має зробити правильні висновки, поставити нові духовні цілі, аби "ловити" людей гідно. Давайте сміливо проповідувати про Христа поки є можливість! Дякую за справжній дружній, емоційний підйом".

 

Корисною виявилась інформація не тільки для тих, хто вже працює, але й для діючих студентів, членів ССХ. Ганна Стерлієва, наприклад, каже, що до останнього сумнівалась, чи вартує їхати на "Друге дихання", проте "як виявилось, я жодного разу не відчула себе недоречною. Спілкування з більш досвідченими професіоналами-християнами мого фаху допомогло мені передивитися деякі речі та надихнуло випробувати певні методики у роботі, адже моя професія дає стільки можливостей для свідчення про Бога. Задумалась, чому у нас в університетах не проводяться такі заходи, як семінари про права та хабарі? Завдяки пану Сергію та Наталії за 3 години дізналась більше, ніж за 3 місяці курсу з права в університеті. А Олексій Юдченко? Коли я на нього потрапила, пошкодувала, що це не сталось на пару місяців раніше, коли я якраз думала над тим, як правильно писати резюме і проходити співбесіду. Та все попереду".

 

Одеситка Каріна разом зі своїми подружками зі Львова Мирославою та Дариною, дякують за можливість зустрічі зі старими друзями. Кажуть, що посеред лозунгів та правильних слів, яких вистачає по життю, ССХ для них - це завжди ковток живої води. "На якому б заході я не була та в якому б статусі (студентки, працівника чи випусника), я завжди знаю, що в ССХ почую чесні відповіді на чесні запитання", - резюмує Каріна.