«Вітамінки» для абітурієнтів або Як майбутнім студентам пережити літо

Вже на наступному тижні стартує ЗНО (зовнішне незалежне оцінювання). Майбутні абітурієнти намагаються ще гарно підготуватися – хтось мало не щодня бігає до репетитора, а хтось штудіює самостійно тести з посібників. Батьки також стресують і підганяють ще більше сидіти до ночі над тестами.

А ми пропонуємо і молодим людям та  їхнім батькам «комплекс вітамінів», які допоможуть впоратись з психологічним навантаженням, підживлять майбутніх студентів енергією у цей період.

1. В переддень здачі ЗНО  вам потрібен  комплекс вітамінів В + П

Стрес на іспиті абсолютно нормальний - насправді, трохи стресу може бути позитивним мотиватором. Проте, коли його занадто багато, то це може негативно вплинути на вашу продуктивність.

Прийміть вітаміни «В»  – ВІДПОЧИНЬТЕ!

Більше гуляйте на свіжому повітрі, подивіться легкий фільм, ляжте раніше спати. Не БЕРІТЬ до рук підручник!

Прийміть вітамін «П» – ПРИГОТУЙТЕСЬ до завтрашнього дня!

1) Перевірте місце та час іспиту, щоб переконатися, що ви не переплутали день / час / місце проведення і як туди добратись.

2) Підготуйте документи, які вам обов’язково потрібно мати з собою, оригінал сертифіката учасника ЗНО (з голограмою); оригінал документа, який ідентифікує вас, як особистість,  серія та номер якого зазначені в сертифікаті (паспорт)

запрошення-перепустку (до 20 травня необхідно самостійно роздрукувати його на особистій інформаційній сторінці учасника).

3) Спакуйте все, що потрібно в сумку напередодні - документи; 2-3 ручки чорного кольору; негазована вода; шоколадку (на іспиті вона вже відкрита); медикаменти, якщо вам потрібно. Таким чином ви зможете уникнути поспіху наступного дня.

Батьки, дозвольте і підбадьорите вашу дитину відпочити в цей день!!

В день здачі ЗНО прийміть спершу комплекс вітамінів С + П.

Вітамін С.  СНІДАНОК дуже важливий! Прокиньтесь раніше і поснідайте спокійно! Вам потрібна енергія,  глюкоза для роботи вашого і тіла, і мозку. В.о. міністра охорони здоров'я пані Уляна Супрун пише: «Після пробудження мозок потребує підзарядки, щоб нормально функціонувати. Результати досліджень вказують, що саме поживний сніданок дозволяє стимулювати пам‘ять, концентрацію уваги та готовність навчатись». Голод буде сповільнювати ваш мозок, плюс хто з вас хоче, щоб у нього бурчало в  животі в кімнаті для іспиту?!

Прийміть також ще раз вітамін П.

1) Перш ніж вийти з дому, ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, що у вас є все, що вам знадобиться для іспиту.

2) Вийдіть раніше і Прийдіть на місце написання ЗНО хоча би за 30 хвилин до початку  іспиту. Багато несподіванок може трапитись на вашому шляху,  ви ж  не хочете спізнюватися!

Шановні батькиа ви в цей день можете додати вашим дітям ще комплекс вітамінів, які не продаються в жодній аптеці, але є у вашому арсеналі – вітаміни Л і М (любов і молитва)

Ваші слова підтримки, молитва дуже важлива для вашої дитини в цей день!

Скажіть їм, як ви вірите в них, обніміть перед виходом з дому (хоч вони й дорослі, та в цей день, незважаючи чи у вас дочка,  чи син, вони потребують відчути фізично вашу підтримку), помоліться за них!

Якщо місце здачі іспиту далеко і невідоме для вашої дитини, і якщо у вас є можливість, замовте таксі для неї. В цей день йому чи їй і так вистачає стресу, а наш громадський транспорт не найкраще місце для заспокоєння збудженого організму.

Здача іспиту. Тут потрібний вітамінний СУП (Спокій + Уважність + Перевірка)

Зберігайте спокій!

Уважно прочитайте всі питання перед початком і швидко сплануйте, скільки часу потрібно виділити кожному.- 

Не панікуйте, якщо не знаєте відповіді на якісь питання.

Почніть відповідати на ті, які знаєте, а потім повернетесь до важких для вас питань.

Інколи трапляються такі питання, які не по програмі (Хоча офіційно таке заперечується) або програма не до кінця пройдена у вашому класі чи школі. Тоді шукайте найбільш імовірно правильну відповідь, вмикайте логіку, слухайте інтуїцію, врешті-решт, вгадуйте.

Варіанти відповіді часто дуже схожі, заплутують. Як підказує старший викладач компанії ZNOUA Тетяна Герасимова, «на те воно ЗНО, щоб виявляти істинні знання. Так, варіанти зустрічаються схожі, тоді шукай істину в завданні, підказку в ньому і у своїй пам’яті».

Трапляються  і помилки у завданнях, і як тоді вибирати правильну відповідь? Просто – вгадувати. А потім подавати апеляцію.

Перевірте вашу роботу на чернетці, а тоді переносьте  відповіді на бланк чистовик.

Спробуйте закінчити іспит і залишити близько 10 хвилин для короткого огляду аркуша з відповідями, тому що іноді ви поспішаєте і можете зробити автоматичні помилки.

Увага для тих, хто здає англійську мову!

Під час виконання завдання listening в класі і за межами класу має бути тиша, апаратура має працювати ідеально.

Якщо під час виконання цього завдання, був шум у класі; апаратура несправно працювала, доходили до вас звуки від ремонтних робіт в приміщенні, де ви складаєте іспити чи з зовні, то по завершенню здачі іспиту, не виходячи з приміщення після офіційного завершення тесту, одразу напишіть заяву, де вкажіть причину, яка заважала вам здати цю частину іспиту.

По завершенні здачі ЗНО вам також потрібен комплект вітамінів.

В першу чергу від батьків знову  вітаміни Л+М. Ваші діти, великі молодці! Світозар Гусєв, студент першокурсник, абітурієнт літа 2018 ділиться : «Ми пережили два роки підготовки до цього важливого тесту у нашому житті, багато стресу, багато від чого ми відмовлялись, не завжди сповна відпочивали. Тому ваш комплект вітамінів, не зважаючи на результати ЗНО, дуже й дуже потрібний нам!

І тепер ще вітамін В. ВІДПОЧИНОК! Ви зробили вже все, що змогли! Тому відпочиньте перед стартом вступної кампанії.

ССХ Україна пропонує вам корисний і активний відпочинок - CCX Summer English Camp "Story" 5-11 July, 2019. Всю інформацію про цей табір ви можете знайти на сторінці  у ФБ (CCX-UA: English Department)

Ірена Гусєва – Координатор навчальних програм ССХ Україна;  мама, яка споживала  «вітамінки» влітку  2018 року

Світозар Гусєв – в минулому абітурієнт, а тепер студент, який сьогодні  радо ділився вітамінками.

Прес-центр ССХ Україна