Українські студенти: «Марта Нью – наша відрада»

Марта Нью, спеціаліст с кар’єрного зростання та місіонер з Америки, відвідала українських студентів з Києва та Львова з 29 березня по 7 квітня.

 

Як змінилося життя студентів, які потрапили на її лекції? Вони самі й розкажуть.

 

«Надзвичайно корисно, практично провів час», - розказує Богдан, член ССХ зі Львова. «Наприклад, як ефективно влаштуватися на роботу, пройти співбесіду. Я от не знав ніколи, що відповідати, коли запитують, чому полишив минуле місце роботи? Соромився, як і більшість, думаю. А Марта вчила нас думати інакше, дивитися ширше, вчитися».

 

Богдана вразила вправа із написання некрологу. Згідно завдання потрібно було уявити, ніби життя закінчилось та написати короткий аналіз того, яким воно було. «Я раптом побачив, скільки різних проектів мав. І, головне, що на всі витрачав багато енергії. Без Бога не уявляю, де б я її стільки взяв, чи зміг би по-справжньому без Нього бути добрим до людей?».

 

Студенти та випускники київських та львівських вишів у своїх відгуках вказували вдячність за поради стосовно оформлення резюме. Для себе взяли, зокрема, що резюме без фото, але з детальним переліком хобі та підробіток, додає потрібних бонусів рівню освіти та досвіду основної роботи.

 

«Про хобі було дійсно чимось новим дізнатись. Виявляється, роботодавцю це важливо. Принаймні, прогресивному роботодавцю, а таких багато», - ділиться Євген, випускник вишу, друг ССХ та музикант за фахом. «Дякучи Марті, я багато зрозумів про свої цінності. Мені подобається вкладати себе в інших. Почав більше цінувати це й в інших».

 

Цікавим є відгук Оксани, члена ССХ, медика та волонтера. Дівчина щойно повернулася з Африки, де працювала лікарем-волонтером. Тепер на неї чекають виклики українського ринку праці: «Не так просто правильно скласти резюме. Марта навчила це робити максимально ефективно, вказавши на помилки».

 

А ще Оксана вдячна Марті та всій команді ССХ України за оновлення розуміння своєї гідності.

 

«Марта навчила мене не соромитися думати та говорити про вартість своїх послуг перед роботодавцем. Для цього, перед тим, як йти на співбесіду, потрібно досконально вивчити історію компанії, всі інші її вакансії та, при можливості, дізнатись про тамтешній рівень заробітку. Я зрозуміла, що це моя особиста відповідальність – аргументувати, що я дійсно вважаю себе кращим спеціалістом для даної компанії, бо я знаю, як свої сильні сторони, так і слабкі стороні компанії, які я можу закрити своєю роботою, що, зрештою, допоможе роботодавцю стати успішнішим», - резюмує Оксана.

 

Студенти кажуть, що вже з нетерпінням чекають на приїзд Марти Нью наступного разу, а допоки – використовують здобуті знання для покращення життя: свого та інших.