Тиждень місії в Одесі 2016

25-27 жовтня в Одесі відбувся Тиждень Місії під назвою «Та що Ви кажете?». Студенти-християни пропонували своїм невіруючим друзям поговорити на важливі теми, які стосувалися складних світоглядних питань. Це перший проект такого штибу та масштабу в Одесі.

Допомогти ССХ Одеси в його організації приїхала команда з Йорку на чолі зі священиком англійської церкви, головним євангелістом при архієпископі Йоркському, Роджером Сімпсоном (в центрі на фото нижче). Також приїхали команди з Києва, Харкова, м. Бєльці (Молдова), студенти і волонтери з Сімферополя, Миколаєва і Донецька. Особливим гостем проекту був директор Балканського інституту віри і науки, доктор філософії Коста Мілков.

Протягом трьох днів команда Тижня Місії збиралася о восьмій ранку для спільної молитви, після чого її члени запрошували студентів дев’яти ВУЗів: Християнського гуманітарно-економічного університету, Південноукраїнського національного педагогічного університету, Одеської державної академії будівництва та архітектури, Одеського національного морського університету, Одеської морської академії, Одеського національного політехнічного університету, Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Одеської національної академії зв’язку і Одеської національної академії харчових технологій на обідні та вечірні євангелізації.

Запрошували на проект у креативний спосіб. Студенти і співробітники влаштовували різноманітні опитування, під час яких зав’язувалися глибокі розмови про Бога і віру. Команда з Великобританії проводила дообідні заходи, спілкуючись зі студентами, які вивчають англійську мову в ХГЕУ, ПНПУ і ОНУ. В Південноукраїнському національному педагогічному університеті Роджер і його колега Пол Майєрс мали можливість свідчити про Христа студентам-мусульманам із Туреччини і Туркменістану.

25 жовтня Коста Мілков дав лекцію на філософському факультеті Одеського національного університету на тему: «Обоження у працях ранніх реформатів». У рамках лекції він відмітив внесок Реформації у соціальний та економічний розвиток цивілізації, розкрив тему взаємозв’язку православного вчення про обоження і протестантської доктрини про освячення, а також кваліфіковано відповів на поставлені запитання, закликавши при цьому шукати відповіді в Божій любові. Опісля Коста запросив студентів на вечірню євангелізацію, яку він проводив у той же день.

Обідні дискусії відбувалися в актовому залі Християнського гуманітарно-економічного університету – на них запрошували студентів із навколишніх вишів. Вечірні заходи здійснювалися в самому серці Одеси, неподалік від Соборної площі. Кожного вечора лунало Євангеліє та заклик до покаяння. Більше 50 осіб залишили свої контакти і виявили зацікавленість у подальшому пізнанні Христа і Його Слова.

Відгуки учасників проекту:

Катя (Одеська національна академія харчових технологій, 3 курс):

«Тиждень Місії став для мене черговим поштовхом до євангелізації і допоміг подолати бар’єр спілкування на християнські теми зі студентами. Мене збагатили вечірні дискусії та щирі відповіді спікерів на всі поставлені запитання. Надихнуло сміливе обговорення тем і яскраві приклади як із життя промовців, так і самих студентів!»

Рувим (Одеська державна академія будівництва та архітектури, 3 курс):

«Слава Богу за таку можливість побувати на цьому проекті. Дуже хотів прийняти участь у чомусь такому. Велике спасибі за цей досвід! Раніше я весь час відчував страх, коли хотів поговорити з невіруючими про Бога, але під кінець проекту він минув. І це дуже круто! Хотілося би знову прийняти участь у такому заході».

Роджер Сімпсон (спікер проекту)

«Ми були надзвичайно вражені всіма вами і вашою любов’ю до Ісуса Христа. Ви надихнули нас і зміцнили у нашій власній вірі. Ми спонукаємо вас опиратися на уроки, які ви отримали протягом тижня. Ще раз дякуємо за чудовий тиждень! Для нас було великою честю служити Ісусу Христу в Одесі разом з вами».

Найінтенсивніша фаза проекту вже минула, але найважливіша все ще попереду. Вже 1 листопада стартують групи з вивчення Євангелія від Луки «Відкрий. Вияви сам», куди ми запросили всіх, хто залишив свої контакти після Тижня Місії. Це вирішальний момент, тому ми просимо вас посилено молитися, аби хоча б 20 людей із тих 50 прийшли на групи, ще раз почули Євангеліє і щоб 10 із них прийняли рішення слідувати за Христом.

Пропонуємо Вам переглянути деякі моменти з Тижня місії в цій фотогалереї: