Тиждень місії в Києві 2016

В українських навчальних закладах досить часто освіта  та навчальний процес вже дає всі правильні відповіді на питання і вчить піддавати сумнівам все довкола, окрім своїх переконань. Саме тому не всі звикли досліджувати самостійно. Університет вже склав свою точку зору про Бога і активно її пропагує на парах філософії, релігієзнавства та інш. Проте, не всі студенти такої думки: віруючі з 3-х університетів Києва вирішили кинути виклик студентам і перевірити, наскільки вони впевнені в своїх переконаннях. Було запрошено всіх скептиків, агностиків та атеїстів.

В період з 22 по 26 лютого в Лінгвістичному університеті (КНЛУ), КНУ ім.Шевченка та НТУУ "КПІ" відбулися інтелектуальні дискусії на найпопулярніші питання щодо Бога та християнства. Студентам цих навчальних закладів було кинуто виклик досліджувати, якщо вони мають сумніви з приводу християнства та своїх власних переконань. Перевагами проекту є те, що події проводяться в серці університету, у відкритому доступі не тільки для студентів, але й для викладачів. А серед організаторів найактивнішими були саме студенти, які втілювали свої ідеї в рідній альма-матер. Протягом 5 днів студенти відвідували виступи спікерів різних християнських деномінацій, після яких дискутували на теми: "Чому церква переповнена лицемірами?", "Чому Бог допускає страждання?", "Навіщо успішним людям Бог?", "Наука чи Бог. Хто переможе?" "Різні релігії - один Бог?".

Команда з 30 студентів "Співдружності студентів-християн" та 10 волонтерів за підтримки 6 церков різних деномінацій зробили цей проект реальністю. Окрім цього, до нас долучилися студенти з Молдови,  для яких це був перший досвід тижня місії. Вони вчились проведенню та набирались ідей для своєї місії в квітні. Для того, щоб запросити максимум студентів на події, віруючі використовували свою креативність: роздавали гарячий чай та печиво за короткий діалог по темі зустрічі; одягалися в костюми; ставили сценки прямо у фойє; проводили соц.опитування і навіть доставляли гарячі бутерброди з відповіддю на складні питання про Бога по гуртожиткам! За тиждень було роздано 12 000 флаєрів.

У Києві тиждень місії проводиться вже втретє. Такий щорічний досвід дав нам сміливість розширити проект до 3-х університетів. Обідні дискусії в КНЛУ та КНУ ім.Шевченка відвідало 110 невіруючих студентів, які могли почути християнську точку зору на актуальні проблеми.  Під час проекту знайшлись ще 3 віруючих студента, які бажають бути активно залученими в університетське служіння. Після гарячих дискусій в стінах університету проект продовжувався вечірньою програмою. Ввечері в приємній атмосфері з живою музикою студенти могли комфортно спілкуватися про почуте за день. Виступи вечорами вели спікери Едик Прокопчук та Люк Коулі. 

Разом зі студентами вони роздумували над питаннями свободи, успіху, самоідентифікації. Ставили такі складні питання як:" Чи можна пробачити і почати з нуля?" та "Чи існує надія після життя?". Театральні сценки яскраво відображали тему вечора. В кінці кожного вечора студенти та волонтери ділилися своїми особистими історіями про те, як Ісус вплинув на їх життя. А потім звучало Євангеліє та заклик до відновлення відносин з Богом. Протягом тижня вечірню програму відвідало 400 студентів. 30 студентів зацікавилися в тому, щоб більше досліджувати питання віри.

В подарунок кожен отримав Євангеліє від Луки "Открой" та пропозицію досліджувати його разом в своєму університеті.  Після завершення тижня місії проект продовжується щоденним служінням. Ми продовжуємо спілкуватися зі студентами та розвивати наші відносини на англомовних розмовних та дискусійних клубах. Також розпочали групи з вивчення Біблії. На даний момент вже проходять групи "Открой" в КНЛУ та КНУ ім. Шевченка з 5 студентами, які шукають відповіді на свої питання в Біблії.

Ось, що кажуть студенти про проект:

"Я атеїст, але  ніколи не думав, що християни такі думаючі та доброзичливі до таких, як я! Цього тижня я замислився над багатьма новими речами. Повідомте, коли будете проводити події знову." - Maкс

"Я шкодую, що так довго робив неправильні та образливі висновки про християнство, навіть не читаючи  Біблію" - Олексій

"Було багато цікавого і нового. Хочу дізнатися більше." - Настя

В результаті тижня місії "Сумніви?" студенти значно покращили відносини з адміністраціями університетів  і вже планують наступні заходи. Господь благословив нас підтримкою університетів, великою студентською командою та небайдужою церковною сім'єю. Саме такою спільнотою студенти ССХ найяскравіше виконують свою місію бути сіллю та світлом в своїх університетах!

Усі відео з проекту ви можете знайти тут: https://www.youtube.com/user/CCXukraine

З повагою,

Команда ССХ-Київ