Табір "Legends of Tomorrow"

У липні пройшов довгоочікуваний, наймасштабніший проект служіння англійського департаменту - англійський табір "Next Generation: Legends of Tomorrow" (у перекладі "Легенди завтрашнього дня"). Ми переконані, що студенти - це наше найближче майбутнє і що серед них багато героїв та легенд! Адже щоб стати легендою, треба мати правильну основу і рухатися до своєї мети, не втрачаючи надії та наснаги.  

Проект відбувся в зеленому хвойному лісі на березі Десни біля Чернігова. Щороку до табору приїздить команда постійних американських волонтерів та вже вдруге приїхала команда британських студентів з подібної організації ССХ Британії.  Команда складалася з 44 учасників, які були дуже різними. Проте, у перший тиждень адаптації команди ознайомилися з американською, британською та українською культурами і стали єдиним цілим, готовим до зустрічі зі студентами!  І так, наступного дня вони зустріли 76 студентів з Києва, Харкова, Львова та інших міст України.

Серед студентів було багато новачків та тих, хто в таборах щорічно! В перший же вечір більшість встигли роззнайомитися завдяки іграм для великих та маленьких груп. А спільне смаження маршмеллоу на вогні та танці під зірками стали чудовим завершенням насиченого дняsmiley

Legends of Tomorrow

Кожен день програми розкривав різні аспекти теми проекту. Зранку студенти з Великобританії та самі учасники - українські та іноземні студенти - ділилися зі сцени своїми думками щодо того, що робить легенду легендою, які якості легендарних особистостей, яке оточення формує видатних особистостей та інше. Ввечері відбувалося продовження виступів, які розглядали конкретних історичних особистостей, їх внесок та ті перешкоди, які їм доводилося долати на життєвому шляху. Опісля починалися активні дискусії в малих групах, де кожен студент міг висловити свою думку і заглибитися в тему більше. Часто студенти помічали паралелі між легендами вечірніх виступів та біблійними особистостями, з якими ми знайомилися на вивченні Біблії.

Щоранку після бадьорої програми, весь табір досліджував короткі уривки з Біблії, які розказували про життя Ісуса та Його послідовників. На групках часто використовувалися креативні підходи, такі як акторська постановка прочитаних подій або їх художнє зображення. Для багатьох студентів малі групи стали першим досвідом читання Біблії, і так з'являлося розуміння того, що ця книга доступна і відкрита для кожного бажаючого. 

Legends of tomorrow camp

В межах табору було проведено 7 соціальних акцій в місті Чернігові. Студенти впливали на мешканців міста через різноманітні прояви доброти у сподіваннях, що ця хвиля добра буде передаватися через них й далі за принципом доміно.

Вдень, окрім спорту та практики англійської мови, відбувалося 10 семінарів та майстер-класів, на яких наші учасники вивчали мову, дізнавалися практичні поради щодо працевлаштування, доступного подорожування, здорових відносин та багато іншого. Десять студентів-християн, які пройшли семінар на тему «Як практично жити згідно зі своїм призначенням», склали план дій та впливу на своє оточення: дім, університет, місто.

За час табору відбувалося багато особистого спілкування зі студентами і це дійсно поєднало їх міцною дружбою з нашою командою. Вже на четвертий день табору 1 студент вирішив прийняти Бога в своє життя і стати християнином! Це рішення було прийнято після багатьох питань, дискусій, роздумів та розмов зі студентами та командою проекту.  

З першого до останнього дня табору можна було помітити зростаючий розвиток інтересу, питань та глибину дискусій щодо істини, релігій, існування Бога та особистості Христа. Для багатьох студентів цей проект став рідкісним місцем, де в ненапруженій атмосфері можна говорити про різні релігії та кидати виклики їм і самим собі, пізнавати себе, розуміючи, що твою відповідь не розцінять як неправильну. Тому вже на початку нового семестру англійське служіння розпочне 3 малі групи з вивчення Біблії з учасниками табору та їхніми друзями!

А ось що кажуть самі учасники табору

Сергій, студент-християнин:

"Мне приглянулось распределение всего потока на малые группы для соревнований и, самое главное, для изучения Библии, и что у каждой из них были свои иностранные лидеры.

На соревнованиях чувствовался дух соперничества. Все задания были очень динамичными и требовали от всей команды быстроты действий и принятия решений. Большую роль играла креативность, так как были очень необычные конкурсы, например: работа с прохожими, квест по городу со съемкой необычных фотографий в качестве подтверждения.

Все очень круто продумано и реализовано. Команда была полностью погружена в нашу жизнь, настолько близко и глубоко (совместные приемы пищи, соревнования, изучение Библии), что тяжело было уезжать. Больше ничего писать не буду, поскольку накатывают воспоминания. Спасибо за компанию, вдохновение и новые примеры жизни".

 

Ілля, студент з НТУУ "КПІ":

"До лагеря я Библию даже в руках не держал, не то чтобы читать. Я думал будет сложно влиться в среду и боялся показаться глупым и неопытным. Но все было иначе. Каждый высказывал, что он понял и заметил интересного. Возникало много вопросов и мы находили ответы в самой же Библии. Обсуждали, что можем вынести для себя. Очень понравилась лояльность ведущих группы.  

Каждый день мы командой должны были выполнить какое-то задание. Например, залезть на 4-х метровый столб, прыгая сорвать висящий платок (висел примерно 2 метра от столба). Столб, не вкопанный в землю, никак не закреплен, его должны держать твои тиммейты, стоя снизу и натянув канаты по бокам. Я не представляю, какую уйму усилий нужно потратить, чтобы спроектировать, купить материалы, привезти, сконструировать конструкцию и затестить ее.

Я бы еще провел незабываемых 6 дней в CCX English Camp!"

 

Сем Кокбейн, студент ССХ (UCCF) Саутгемптон, Великобританія

"В таборі ССХ була радість. Там були сльози.  Почалася дружба. Біблія відкривалася тим, хто не знав Ісуса. Студенти рятувалися. 

Немає нічого ліпшого за те, як вивчати Біблію з людьми і бачити як вони зустрічаються з Ісусом. Протягом тижня Божа робота в серцях студентів була очевидною, до Нього зростав великий інтерес і в кінці тижня студенти довіряли себе Ісусові! Дивитися на те, як Бог веде людей до себе через Христа... Серце могло лише радіти і співати.

Це було неймовірно! Реакція деяких студентів на подаровані Біблії була настільки зворушливою! Вони не могли стримати свій захват і повторювали мені як вони збираються читати і читати, і ще раз читати Біблію, і дізнаватися більше про особистість Ісуса! Участь в команді табору дуже на мене вплинула".