ССХ в Ін'язі

Київський національний лінгвістичний університет (КНЛУ) сьогодні спрямований на вивчення іноземних мов та права. Тут навчається 7000 студентів. КНЛУ був одним із перших внз України, де ще в далекі 90-ті розпочалося служіння ССХ. Сьогодні осередок студентів-християн КНЛУ нараховує 30 людей. Загалом студенти університету зацікавлені у будь-яких заходах, спрямованих на покращення англійської мови та саморозвиток, а тому охоче сприймають віруючих студентів та наших іноземних волонтерів.

Лідером осередку є студентка Гелена, в минулому сирота, яка стала християнкою  завдяки віруючій сім'ї, яка її прийняла. Про ССХ вона дізналася вже в університеті та з ентузіазмом взялася за роботу. Гелена активно ділиться Євангелієм зі своїми одногрупниками, спонукає інших віруючих студентів проводити молитовні, дискусійні групи, євангелізаційні заходи. Марина Гнатишина, працівник ССХ, яка відповідає за університет, наставляє її, а також зрощує осередок через командні зустрічі, де вони вивчають Слово та планують заходи ССХ в університеті. Ціль осередку ССХ в КНЛУ дуже проста: по-перше, допомогти студентам-християнам згуртуватися, аби зростати як духовно так і організаційно, а по-друге, поширювати Євангеліє серед студентської спільноти КНЛУ.

Що відбувається в ССХ-КНЛУ?

Усі заходи ССХ в КНЛУ відбуваються в рамках їхніх основних цілей - зміцнення осередку студентів-християн та євангелізм. Серед  постійних заходів, можна виділити такі:

  • щотижневі молитовні зустрічі;
  • дискусійна група «Тайм аут», на якій студенти читають Євангеліє від Луки (видання «Відкрий»), іноді обирають певну тематику зустрічі. На дискусійні групи зазвичай приходить до 20 студентів. Одного разу на групу почав приходити студент-атеїст.  При кожній зустрічі він намагався суперечити Євангелії,  християнським поглядам. Але він настільки був здивований відкритості студентів-християн, що приходив на кожну групу. На певний час йому треба було поїхати до Туреччини. І ось нещодавно він написав із Турції: «Щось я вже засумував за нашою групою, сам цього не очікував. Ви ще від мене не втомилися? Бо я скоро приїду :-)».
  • щотижневі англомовні клуби, які проводить відділ Англомовного служіння ССХ (приходить до 30 людей щотижня);
  • євангелізаційні креативні проекти. Особливими, за останні 2 місяці, євангелізаційними заходами, був проект "Тиждень Першокурсника" і виступ  християнського спікера із Македонії на тему доказів воскресіння Ісуса.

Окрім постійних подій осередок Лінгвістичного університету щомісяця проводить одноразовий проект, як то "Тиждень першокурсника", коференція "Біблія і Життя", відкриті лекції в рамках місяця "Віри і науки", "Живі бібліотеки", тощо. Як це зазвичаай відбувається? Дивіться нижче.

Тиждень Першокурсника (1-6 вересня 2015)

«Тиждень першокурсника» - це вже традиційний проект, який проводять осередки ССХ щовересня по різним внз України. Такий проект, зазвичай, має декілька цілей. Перша, це спроба зробити осередки ССХ більш публічними та привернути до них увагу інших студентів. Друга, це спроба знайти нових студентів-християн. І третя - це євангелізм.

Першого тижня вересня 2015 року, студенти роздали на перервах близько 350-400 флаєрів. Їм вдалося близько поспілкуватись з 50 першокурсниками, поговорити про ССХ, про наші цінності та цілі. Для першокурсників ми також влаштували тур по Києву, який проводив Віталій Степанець (екскурсовод в минулому). Все закінчилося великою дискусійною зустріччю на тему «Як жити по- максимуму в студентські роки?». Звісно, що в темі було розкрито про пошук істини і того, що дійсно може нас задовольнити і зробити вільними. Тема розповідалася в ресторані, куди студенти прийшли відпочити і поїсти після туру. Після проекту 35 студентів залишили свої контакти, кажучи, що хотіли б приходити на наступні заходи ССХ. Багато з них сьогодні вже активно їх відвудує. 

Місяць віри та науки в КНЛУ (листопад 2015)

В рамках ССХовського місяця «Віри та науки» нам вдалося організувати виступ Кости Мілкова на тему «Бог мертвий? Воскресіння Ісуса: докази, важливість». Його публічна лекція стала великим поштовхом для студентів-християн КНЛУ у євангелізмі, адже їм довелося запрошувати своїх одногрупників на зустріч і ще потім говорити про Бога. Найбільше студенти боялися не отримати аудиторію для спікера, переживаючи, що ректор університету не дозволить проводити «релігійний захід». Але, по Божій милості, студентам вдалося отримати аудиторію за день до заходу і активно поширити рекламу (роздача флаєрів, соц. опитування про воскресіння Ісуса).

Захід відвідало 20 чоловік. Більшість із них були невіруючими. Деякі зі студентів відверто говорили, що вони - атеїсти, деякі твердили, що народились в сім’ї мусульман і хотіли дізнатися більше фактів про воскресіння Ісуса, адже в Корані Ісус представлений лише як пророк. В кінці виступу, студенти задавали дуже глибокі питання вцілому про християнство і обговорювали виступ у маленьких групках.

Після заходу, студентка Юля поділилась: «Я дуже радію, що мені вдавалося говорити про Бога зі студентами. Дуже часто відчуваю в собі страх, що я не знатиму відповіді, але цей захід був для мене великим досвідом! Хочу таких більше!»

Інша студентка Аліна зазначила, що її одногрупниця раніше стверджувала, що не вірить у Бога, але згодом, приходивши на дискусійні групи, англійські клуби і на виступ Кости сказала: «Я казала, що не вірю в Бога, але потім якось задумалася. Коста дав дуже сильні свідоцтва та факти, відповідаючи на мої питання. Я вірю, що Ісус воскрес і що він був Богом. Не маю сумнів, що це правда. Наведені свідоцтва більш переконливі ніж аргументи «проти», які люди наводять».

Наша ціль в КНЛУ - збільшити осередок ССХ до 60 студентів-християн, а кількість активу зростити до 15 студентів. Будемо вдячні, якщо ви підтримаєте цей осередок молитовно та фінансово.