ССХ України станом на початок навчального року

 

КИЇВ ТА ЦЕНТР

Київ традиційно залишається найбільшим регіоном роботи ССХ, бо в ньому зосереджені сили одразу двох команд – команди англійського служіння та національної команди.

Відділ англійського служіння проводить англомовні розмовні клуби, кіно клуб, відкриті професійні лекції, вивчення Біблії англійською та цілу низку євангелізаційних заходів в КНУ ім.Шевченка, НПУ ім.Драгоманова, КНЛУ, Сільхозі, КПІ та Переяслав-Хмельницькому (ПХДПУ ім.Сковороди). Багато кафедр вбачають цінність в роботі нашого англомовного відділу та активно залучають їх до своїх позакласних заходів. Наразі їхня мережа об’єднує близько 150 студентів. Квінтесенцією роботи англійського відділу ССХ є зимові та літні табори, які вони проводять вже більше 10 років поспіль. Табори англійського відділу проходять на дуже високому рівні, який відзначив навіть Олег Василевьский, директор креативних таборів Радуга. В англомовних таборах ССХ завжди залучені команди волонтерів із США та Великобританії. Без жодних проблем вони збирають 70-100 студентів-нехристиян в кожному таборі.

Національна команда ССХ центрального регіону охоплює роботу з осередками ССХ в КНЛУ, КНТУ, НАОМА, НПУ ім.Драгоманова, КНУ ім.Шевченка, КУБГ, КПІ, а також осередки в Ірпіні, Переяслав-Хмельницькому (ПХДПУ ім.Сковороди) та Житомирі (ЖДУ ім.Франка).

ХАРКІВ

Після «депортації» кримської команди ССХ до Харкова, він став одним з найпрогресивніших регіонів ССХ, який за кількістю залучених студентів та різних заходів і проектів поступається лише Києву. Сьогодні активні осередки ССХ є в НЮУ ім.Ярослава Мудрого, ХНМУ, ХПІ, ХНУ ім.Каразіна та в ХДАК. Майже в кожному осередку є окрема група по вивченню Євангелія від Луки на базі проекту «Открой», кіноклуби та дискусійні клуби. Харківський осередок знає як провести наймаштабніші Тижні місії (минулого року на захід прийшло понад 500 невіруючих студентів, а цього року ще більше) та зібрати студентів на відкриті лекції на тему «Віри і науки». Харків був першим, хто розпочав проект «Открой» у себе минулого року.

Харків добре знаходить підтримку з боку викладачів-християн та цілої низки церков. Наприклад, команда підготовки до останнього Тижня місії в Харкові складалась з 100 людей, куди входили студенти-христяни, викладачі та служителі із 10 церков.

ЛЬВІВ

Перш за все слід зазначити, що цієї осені до Львівської команди ССХ долучилися двоє волонтерів з США – це Таня та Джеймс Алдерсони. Джеймс працював в ССХ в Америці (Intervasity), але з часом відчув дуже сильний поклик до рідної країни Тетяни – України. Вони довго молилися та зрозуміли, що Бог їх кличе на місію саме сюди. Отож вони продали свій будинок в Америці, зібрали кошти та переїхали до Львова, бо саме тут в ССХ була найбільша потреба в працівниках (до цього єдиним штатним працівником тут була Ірена Гусєва). Неймовірно, чи не так?

Загалом львівська команда обрала дещо нестандартний для ССХ підхід до студентської роботи, хоча з іншого боку він використовує усі сильні сторони культури цього міста. По-перше, львівська команда робить студентську роботу разом із церквою «Божий Задум», де пастором є випускник ССХ Павло Лозинський. По-друге, у Львові немає осередків ССХ саме у внз. Є одна група студентів-християн,  так звана «Група росту», куди збираються студенти з ЛПІ, ЛНУ ім.Франка, Консерваторії та Комерційної академії. Разом вони зростають, моляться та ведуть активну євангелізаційну діяльність на «Території розвитку». «Територія розвитку» - це ціла низка творчих євангелізаційних проектів у форматі львівського кафе, де студенти ССХ ведуть активну роботу разом із церквою «Божий Задум». За три осінніх місяці через цю «Територію» пройшло понад 150 студентів-нехристиян.

ОДЕСА

Усе літо Одеса переживала зміну лідерства. Світлана Корнієнко, яка була регіональним координаторо понад років, залишила Україну і новим координатором роботи ССХ в регіоні став ще один біженець з Криму – Олександр Жакун. Переїхавши до Одеси Олександр зконцетрував свої зусилля на Християнському гуманітарно-економічному університеті. І не дарма, осередок ХГЕУ став своєрідною платформою служіння ССХ, бо сюди почали приходити і студенти з інших університетів. Так, цієї осені студенти Політеха та НУ ім.Мечникова організували власні осередки за прикладом осередку в ХГЕУ. За останні 5 років це перші осередки ССХ в цих внз. А після одеської конференції «Біблія і Життя» Вероніка Паску заснувала осередок ССХ і у себе, в Медичному університеті.

Дуже цікавим є і те, що Олександр Жакун почав координувати і роботу ССХ в Миколаєві! Наша студентка Аліна Терлецька із Харкова знайшла декілька студентів-християн в Миколаєві через соціальні мережі, розказала їм про ідею ССХ та запросила команду Одеси приїхати та допомогти їм організувати осередок. Сьогодні це невеличка група студентів-християн із декількох миколаївських вишів, яка збирається для щотижневої молитви та вивчення Біблії, але ми віримо, що з них розпочнеться служіння ССХ в цьому регіоні.

КРИМ

Не дивлячись на складні політичні умови, служіння ССХ в Сімферополі продовжується. Студенти-лідери були у досить скрутних умовах, проте вони знайшли в собі сили розшукати зацікавлених студентів та розпочати групу з вивчення Біблії. Таким чином в Криму з жовтня працює одна група ССХ, де вивчається Євангеліє від Луки на основі проекту «Открой». На групу приходять від 12 до 20 людей.

Дякуємо, що ви з нами!