Проект «Відкрий»: нові відкриття студентів

Ось і закінчився Тиждень місії, який проходив у Києві 17-19 вересня. Під час проекту відбулися 2 обідні лекції-дискусії в НаУКМА та 3 вечірні зустрічі-дискусії. Спікером на всіх заходах був доктор Кріштіан Хофрайтер (англ. Christian Hofreiter). Це людина, яка працювала науковим співробітником в Оксфорді, викладачем в університеті в Інсбруку, (Австрія) та лобістом у Вашингтоні (округ Колумбія). Сьогодні він є директором Інституту науки, культури та віри імені Раві Захаріаса у Відні та науковим співробітником в Оксфордському центрі християнської апологетики. Тож пропонуємо разом із нами подивитися на те, як усе відбувалося.

День 1

Перший день ознаменувався дискусією «Ісус із Назарету: людина чи Бог?». Кожен із присутніх відкривав для себе особистість Ісуса. Нині в літературі та фільмах часто стикаємось із тим, що змова Римської імперії у IV столітті перетворила Ісуса Христа, звичайну людину та звичайного вчителя, в божественну фігуру. Під час лекції-дискусії доктор Хофрайтер допоміг присутнім критично проаналізувати докази того, чому люди повірили, що Ісус із Назарету є Сином Божим.

Студенти відмітили, що їм дуже сподобалася атмосфера заходу. Навіть один із них написав: «Дуже сподобалося. Не думав, що буде так неймовірно круто». Було близько 20 учасників з різних університетів Києва (НааУКМА, КНУ, НУХТ, КНТЕУ тощо) та декілька школярів-старшокласників. Більшість із них християни. Родзинкою зустрічі були смачні смаколики, теплий чай та жива музика.

 

День 2

Протягом дня відбулися обідня лекція-дискусія на тему: «What international lobbying and a political scandal taught me about in tegrity and true happiness»/«Що міжнародне лобіювання та політичний скандал навчило мене про цілісність та справжнє щастя» та вечірня зустріч на тему «Відкрий правду: чи наука доказала існування Бога?».

Зустрічі були надзвичайно цікавими та корисними. На обідній лекції доктор Кріштіан розповів про те, як то бути у вирі політичного життя, політичних скандалів і при цьому вміти залишитися щасливим. Оскільки Кріштіан Хофрайтер працював міжнародним лобістом у Вашингтоні, округ Колумбія, то його поради були практичними та змістовними. На лекції були присутні близько 15 учасників, з них 10 студентів.

Вечірня зустріч була сповнена різноманітними закликами для всіх учасників мислити критично та подивитися на те, як наука навіть не спростовує, а підтверджує факт існування для Всесвіту Творця. Лекція викликала зворотну реакцію аудиторії, тому після самого виступу дискусія розтягнулася на цілу годину. Було близько 32 учасників, з яких 27 – студенти різних київських університетів. Вечірня зустріч залишила резонанс у серці кожного, а один студент-атеїст на питання лектора, чи той хоче познайомитися з Богом, дав позитивну відповідь. І крім цього, за традицією, теплий чай, смаколики та музика ще більше прикрасили вечірню подію.

День 3

Протягом останнього дня проекту доктор Кріштіан Хофрайтер виступив з лекцією «True Happiness: What psychology, philosophy and religion can teach us about the good life»/«Справжнє щастя: чого нас може навчити психологія, філософія та релігія про хороше життя?».

У сучасну надшвидку добу так важливо зупинятися й давати собі час роздумати над тим, що робить нас справді щасливим, а наше життя – змістовним. Це питання протягом століть було в центрі філософії та релігієзнавства. Сьогодні все більше людей відповіді на нього шукають у площині психології. На лекції доктор Кріштіан Хофрайтер дозволив поглянути на це питання з різних перспектив, стимулюючи подальшу рефлексію серед слухачів та цікаву дискусію. Учасниками заходу стало близько 15 учасників.

Тема зустрічі-дискусії була такою: «Відкрий справедливість: якщо Бог добрий, чого у світі багато страждання?» На ній доктор пояснив різні точки зору того, як можуть одночасно співіснувати добрий Бог і зло та страждання. Він допоміг відкрити для присутніх ті речі, з якими стикалася чи не кожна людина у власному житті. Найбільш аргументованою та популярною відповіддю на головне питання вечора лежить, як пояснив лектор, у площині любові. Саме через те, що справжня любов вимагає свободи, а надання людині свободи Богом призвело до гріхопадіння й до появи страждань і зла. Учасниками заходу стало близько 30 людей, з них більш ніж 20 студентів. Тепла атмосфера, неймовірна лекція, хороша музика та дружнє спілкування – атрибути, які були на вечірній програмі.

 

Прес-центр ССХ-Україна