Про що «тлумачили» на ССХ talks

12 лютого в динамічному форматі пройшла конференція молодіжних лідерів CCX talks. Організувала івент студентська організація ССХ України. Головною темою всіх промов було - як доступно донести Євангеліє молодому поколінню.

Першим спікером був Олексій Савочка - лідер молодіжного руху Real life церкви «Спасіння».

«Любов - головний принцип служіння. Молодь потребує любові як ніколи. Можна все зробити пафосно і сучасно, але найважливіше стати другом, а іноді батьком або мамою. Підлітки часто живуть без уваги батьків. Наше служіння буде рости настільки, наскільки широко відкрито наше серце», - почав свій виступ він.

Також Олексій поділився простими, але важливими принципами служіння молодим людям. Це - структура, команда та система. В цьому немає нічого поганого, мати чіткий план, вважає спікер. «Знати, що після відмінного концерту або вечірки, молоді люди не загубляться, а зможуть прийти на групу, зав'язати спілкування з християнами і потім залишитися в церкві допомагає структура, чіткий план», - упевнений він.

Олексій підтвердив, що всі їхні молодіжні заходи спрямовані на євангелізацію (табір, клуби, конференції, вуличні євангелізації, домашні групи).

Далі його продовжила Анжела Ткаченко - головний керівник "Steiger Ukraine", рух направлений на вуличне благовістя сучасної молоді.

«Ми повинні говорити «мовою» людей, іншими словами - мовою музики, мистецтва, творчості, соціальних мереж ...», - підкреслила спікер. Вона спонукала учасників, щоб їхнє життя і місія були стилем життя. «Ісус був там, де були люди. Тому важливо не боятися невіруючих, але шукати способи для благовістя», - додала Анжела.

Варто відзначити, що методи і програми "Steiger Ukraine", використовують по всьому світу, за 2018 рік вуличні євангелізації провели в 50-ти містах в російськомовних країнах, де використовували ідеї організації. Спікер підтвердила, що з радістю співпрацюють з церквами і діляться напрацюваннями, «в яких, по суті, немає нічого складного, зате це ефективно і креативно, має в своєму розпорядженні людей слухати Благу звістку».

Третім спікером був Євген Войт - лідер руху "Holy Spirit Night" у Східній Європі. Він поділився своїми принципами успішного служіння. «Дуже важливо в гонитві за успіхом, не залишитися одному!» - такими словами розпочав свій спіч Євген. Спікер пояснив, що часто служителі вигорають, в їх житті втрачається баланс. Євген поділився, своїми секретами, що допомагає йому максимально зберігати рівномірність в служінні, родині, роботі.

4 ради від Євгена Войта «Як зберегти баланс»

1. Повітря

Поставити Бога в центрі всього, все інше низка подій. «Не бити повітря, а потрапляти в ціль, бути там, де ви є і максимально залучитися.

Якщо ти вдома - не працюй, приділи максимальну увагу рідним, на роботі - поглинь в процес і т.п.

2. Сезони

Всьому свій час і пріоритети. Спікер пояснив, що бувають періоди, коли один проект займає більше часу, ніж інші, але «якщо мати якісні взаємини з близькими, то навіть малий час з ними може бути якіснішим».

3. Даяння

Діліться своїм досвідом, станьте благословенням, майте настрій даятелів, віддавайте фінанси, час, увагу. Діліться своїми дарами, ідеями, це привнесе і в ваше життя багато благословень.

4. Поради

Приймайте поради з боку. Прислухайтеся до думки інших, команди, адже часто вони бачать все зі сторони і можуть підказати те, що вам не видно.

 

Марина Гнатишина, координатор Центрального регіону ССХ Україна поділилася проектом ССХ України «Тиждень місії». Вона відразу попередила: «Дуже важливо не відноситься до людини, як до об'єкта проекту. Запрошуючи на різні заходи невоцерковлену людину, оточіть його увагою і турботою, проявіть щирість. Студенти - це не тільки творчі люди, вони ще й інтелектуали, тому формат дискусій гарний метод благовістя».

Проект «Тиждень місії» означає, що в університетах заздалегідь планується ряд заходів, як дискусії з цікавими викладачами, обговорення, ігри в кафе з метою поміркувати про сенс життя, про Бога, про нагальні питання, де викладається біблійний погляд. Марина підтвердила, що часто після таких зустрічей студенти виявляють інтерес дізнатися більше про Бога і Біблію.

Для цього студентів-християн ССХ Україна заохочує стати «агентами впливу», тобто - зав'язати особисте знайомство, запросити на каву, поділитися своєю вірою в особистій бесіді.

Поліна Бірюкова, координатор англомовної команди, розповіла, як творчо ССХ Україна підходить до благовістя молоді. Це не тільки клуби англійської мови, а й театральна вистава «Mark drama». Цей формат вже використовують в 20-ти країнах, в Україні вперше був у Львові. Суть - поставити спектакль за Євангелієм від Марка, де залучені актори - запрошені глядачі, без спеціальних костюмів. «Такий формат допомагає відчути біблійну історію на особистому досвіді, глядачі стають безпосередніми учасниками. Були випадки, коли навіть атеїсти і мусульмани після участі в сценці хотіли більше почути про Євангеліє», - поділилася Поліна.

До речі, такі спектаклі заплановані в Києві 22-23 квітня.

Після загальної частини всі учасники могли познайомитися ближче, випити кави і чаю, ознайомитися з партнерськими стендами як Національний день молитви (в цьому році відбудеться 8 червня), проектами з душпастирства від Української Євангельської Теологічної Семінарії та з християнським брендом одягу NON.

Прес-центр ССХ Україна