Представники ССХ Україна «запалилися» на конференції FEUER у Іспанії

Нещодавно працівники ССХ Україна представляли Україну на європейській конференції FEUER (в перекладі з німецької означає «вогонь»), що об'єднує євангелістів в університетах Європи. Конференція Feuer - місце, де сучасні публічні євангелісти та апологети зустрічаються з академіками та науковцями, для яких активна наукова діяльність не виключає віру в Ісуса Христа. Це дає можливість для нетворкінгу, щоб запрошувати досвідчених спікерів та академіків до українських університетів.

Цьогоріч конференція відбувалася під Барселоною і святкувала своє десятиріччя! За ці роки кількість учасників значно зросла. Цієї осені було зібрано 200 учасників, які розділяють бачення FEUER:

- проведення тижнів подій (заходи, що тривають протягом декількох днів з дискусіями та обговореннями на тему заперечень щодо Бога та християнства і де проголошується Євангеліє) в усіх європейських країнах до 2020 року;

- розвиток університетських публічних євангелістів, щоб до 2020 року було щонайменше по одному на кожну країну Європи.

Feuer дає можливість побачити, що знаходиться на вершині хвилі тенденцій в Європі та почути аналіз куди сьогоднішні реалії приведуть суспільство. «В майбутньому ми знову можемо опинитися в язичницькому суспільстві. Секулярний гуманізм втратив справжню фундаментальну ідею гуманізму та його серце - нашу ідентичність, - стверджують спікери конференції. Усвідомлення таких тенденцій кидає виклик сучасним християнам, церквам та наголошує на потребі поширення суті Євангелія, яке дає надію всім народам у мультикультурній Європі».

«Участь академіків та служителів з 50-річним досвідом стала однією з найяскравіших особливостей цього року. Не часто на українських конференціях можна послухати людей яким вже за 70 років. Ми мали честь дізнатися життєві історії Джона Леннокса (професора математики з Оксфорду, який свого часу вів дебати з Річардом Доукінзом) і те, як він сміливо ділився благою звісткою на території СРСР за комуністичного режиму», - ділиться враженнями Поліна Бірюкова, координатор англійського департаменту ССХ Україна.

Коли гостей питали, щоб вони порадили молоді сьогодні, то назвали такі життєві уроки:

- поширення Євангелія серед міжнародних студентів підігріває наш ентузіазм до доброї новини тоді коли ми його втрачаємо у наших цинічних суспільствах:

- «Ти не можеш з усім впоратися самостійно! Переконайся, що маєш групу підтримки, що молиться за тебе і готова допомогти», - Дік Доусетт.

- «Продовжуй вчитися до кінця життя! Не треба бути гарним вчителем, краще бути гарним послідовником, що вчиться і дає гарну модель для наслідування. Учися від усіх націй і нікого не цурайся!», - Роуз Доусетт.

Ліндсі Браун, директор FEUER, наголошував: що нам може здаватися, що публічне проголошення Христа вже застаріле і «не працює»; проте, варто змінити питання з «чи це працює?» на «чи це біблійно?» і якщо так, тоді варто продовжувати та вірити, що будуть результати у свій час.

До речі, такі питання з'являються у багатьох студентських рухах ССХ в Європі, і саме вони наштовхують на креативні підходи до зустрічі з сучасними викликами. Отже, це підбадьорює активістів шукати не нові істини, а нові методи та формати в яких публічне проголошення буде найсильнішим і впливовим для молоді. Саме з такими думками повернулися учасники до своїх рідних міст, а працівники ССХ до Києва, пам’ятаючи слова Мартіна Лютера: «Якщо ми хочемо змінити світ, нам варто починати з університету». 

 

Прес-центр ССХ Україна