Перемагаючи Голіафа: Fresh Fest ССХ Харків

Харківському ССХ не звикати до масштабних проектів. За останні три роки з Божою поміччю ми провели три “Тижні місії”, кілька конференцій і безліч відкритих лекцій в університетах.
Але цієї осені Господь дав нам можливість спробувати щось нове: ми виграли ґрант від всесвітнього руху IFES на проведення нашого авторського проекту для першокурсників "FreshFest".
Вже після першої планерки команди організаторів ми усвідомили, що це також буде великим викликом, нашим «Голіафом», якого, здається, неможливо здолати своїми власними силами...
 
І ось, майже через півроку підготовки, 21-23 вересня «відгримів» довгоочікуваний “FreshFest”. Харків‒це місто фестивалів, де майже кожен місяць відбуваються подібні заходи. Тому ми вибрали саме такий формат ‒ open-air фестиваль, проект під відкритим небом.
З одного боку, це дало нам свободу вибору місця і запрошення учасників, але, з іншого, вимагало колосальної адміністративної роботи. Проект відбувався на території міського парку у встановленому нами величезному наметі. Крім самого монтажу, який організатори здійснювали самотужки, потрібно було знайти і привезти столи, стільці, декорації, забезпечити електроенергією за допомогою генераторів і навіть подбати про туалет.
 
 
Слово "Fresh" у назві фестивалю вказує на те, що, в першу чергу, ми орієнтувалися на студентів-першокурсників, але також були раді будь-яким іншим нашим гостям. Так як “FreshFest” відбувався з офіційного дозволу місцевої влади, ми постаралися зробити цей проект по-справжньому соціальним, таким, який би мав на меті допомогти молодим хлопцям і дівчатам адаптуватися до життєвих змін і закласти правильний фундамент для подальших років навчання в університеті.
Завдяки “Тижням місії” активісти ССХ настільки звикли до апологетики і «бесід про християнство», що складно було стримувати ці пориви і просто спілкуватися, заводити дружбу, допомагати, не очікуючи швидко побачити плоди. Це було одночасно і викликом, і хорошою нагодою для зростання! Як довела практика, справи також можуть бути сильним інструментом благовістя.
 
Особливістю FreshFest також було те, що організатори залучили у свою команду представників близько десяти різних церков, які представили на проекті свої клуби для невіруючих учасників. Таким чином, наш проект послужив каталізатором розвитку церковної місії, і, як результат, деякі громади, у яких не було подібного досвіду, почали нові служіння.
По суті, у ССХ не так вже й багато пропозицій для студентів, крім спільного вивчення Біблії, але завдяки ідеї “FreshFest” ми змогли представити учасникам дуже різноманітні дозвілля – ігротеку, кіноклуб, вивчення італійської та корейської мов, волонтерські ініціативи і навіть кулінарний клуб!
 
 
Всі ці «пазли» і становили повну картину FreshFest. Заходячи до нашого намету, гості могли пройтися по ярмарку хобі, відпочити і поспілкуватися в лаунж-зоні, зробити селфі на тлі стильних декорацій, випити кави зі смачними кексами та, звичайно ж, послухати корисні семінари.
Також родзинками вечірньої програми були кіноклуб з подальшим обговоренням, концерт київської музичної групи «Крик душі» та студентська драматична постановка.
За три дні близько 600 учасників відвідали наш фестиваль і отримали справжню підтримку для у такому вже й простому студентському житті. З них близько 150 осіб залишили свої контакти, бажаючи продовжувати спілкуватися. І, що не менш важливо, команда організаторів із 40 студентів і волонтерів отримала безцінний досвід для власного зростання.
 
 
Збираючись на бій із Голіафом, Давид узяв із собою 5 каменів. Не претендуючи на богословську інтерпретацію цього факту, ми можемо сказати, що в нашому випадку це були такі унікальні «камінчики» “FreshFest”: перший open-air-проект для всієї ССХ України, перший захід у співпраці з міською владою, справжня соціальна спрямованість і повноцінна співпраця з церквами Харкова. І як Давиду знадобився лише один камінь, щоб повалити велетня на землю, так і з нашим фестивалем першокурсників: тільки по одній благодаті Божій нам вдалося довести справу до кінця і мати такий успіх. Тому і вся слава Йому!
 
Аби повністю зануритись в атмосферу Фреш фесту пропонуємо вам переглянути альбом події. Дякуємо за вашу підтримку. Дякуємо, що робити такі проекти можливими!
 
Михайло Мельников, ССХ Харків.