Місяць "Віри та науки" 2015

Вже декілька років поспіль навчальний рік в ССХ розпочинається з проекту «Місяць віри та науки». І цей рік не був виключенням! Протягом вересня-жовтня 2015 року студенти-християни з Києва, Харкова та Львова організовували серії публічних лекцій Майкла Гріна (відомий теолог та англіканський священник), Деріла МакКарті (віце-президента Європейського лідерського форуму) та Кости Мілкоу (Доктор філософії та магістр гуманітарних наук з Оксфорду).

Розповідаючи про достовірність Нового Завіту, Майкл Грін також зміг розкрити суть Євангелія, добре продемонструвавши чим християнство відрізняється від інших релігій, адже без оповідання про Христа вся історія формування Нового Заповіту втрачає сенс. «Чому віра в Аллаха суперечить християнському вченню?», «Який найстаріший манускрипт Нового Завіту?», «Чому християни не визнають гностичні євангелія» - це лише деякі з багатьох питань, що сипалися на Майкла Гріна після його лекцій.

Деріл МакКарті читав лекції в Києві, Харкові та Львові на дуже нестандартні теми, такі як «Murder, Mystery and Sеx: Розуміння бестселера класичної світової літератури»,  «Тренди в світовій освіті», «Книжки, що змінюють життя», та інші. В кожній лекції Деріл показував, як Святе Письмо та його переклади повпливали на розвиток людства в цілому та безпосередньо на літературу. Також завдяки Дерілу МакКарті осередкам ССХ Харкова вдалося розпочати свою діяльність в юридичній академії. До цього адміністрація університету досить негативно ставилася до нашої діяльності та не дозволяла проводити жодних заходів. Отож лекції Даріла були першим заходом, який нам дозволили зробити там офіційно і який став лакмусовим папірцем для нас. Деріл МакКарті настільки вразив адміністрацію та студентів академії своїми лекціями про літературну природу Біблії, що нам дозволили проводити свої наступні заходи там офіційно! Наступним заходом в академії став Тиждень місії, про який ми напишемо згодом. Харківські лекції Деріла МакКарті також допомогли нам знайти ще багатьох студентів-християн та викладачів, яких  зацікавила робота ССХ.

Відомий знавець православ’я та протестантизму, Коста Мілкоу, зміг говорити академічно з невіруючими студентами, доносячи їм всю красу віри незалежно від конфесії чи віросповідання, об'єднуючи православ'я та протестантизм. Також, він говорив апологетично, доносячи пряме Євангеліє студентам. Виступив в 2-х внз Одеси (Мечнікова, ХГЕОУ), провів "Живу Бібліотеку" в Одесі, мав лекцію на СЄЛФі та в 3-х університетах Києва (КНЛУ, КПІ й НПУ ім.Доагоманова).

Загалом лекції проекту відвідало приблизно 900 студентів, частина з яких зацікавилася християнством та роботою ССХ. Наприклад, після "Місяць віри і науки" в університеті ім.Драгоманова, спільно із філософським факультетом, нам вдалося розпочати клуб «Розкриваючи християнство», який за останній місяць відвідало більше 100 студентів. Таким чином, на клуб почали приходити студенти із інших університетів.  «Місяць віри і науки» став поштовхом до формування нових осередків ССХ в Харкові та Одесі. Ми вдячні всім, хто став частиною цього проекту.