Місія до Латвії

Місіонерсьа діяльність ССХ України за межами нашої країни стає добрим знаком того, що ми дорослішаємо і маємо чим послужити іншим. Спочату були поїздки до ССХ Грузії, а наприкінці жовнтя 2015 команда студентів ССХ України працювала в Даугавпілсі, Латвія, допомагаючи місцевому осереду LKSB (ССХ в Латвії) проводити Тиждень місії. Окрім самої допомоги нашим латвійським колегам ми дуже хотіли, щоб наші студенти змогли згуртуватися як команда, зміцнитись духовно та отримати цей важливий місіонерський досвід служіння в іншій культурі. Всього в проекті взяло участь 5 студентів ССХ, 1 працівник та один стажер. Кожен мав самостійно зібрати 4000 грн на цю поїздку.

Осередок студентів-християн Даугавпілса дуже маленький і вся робота там тримається на працівниках та волонтерах. Також загалом це був третій Тиждень місії в Латвії та перший для цього міста, саме тому наші латвійські колеги дуже потребували допомоги від української команди.

Загалом латвійські студенти виявились дуже відкритими до Євангелія, хоча переважна більшість з них вважала себе католиками, бо вони виросли в католицьких сім’ях. Було досить дивно бачити католицьких студентів пантеїстів та атеїстів. Це говорить про сильну невизначеність студентів та закоріненість у релігійних традиціях Латвії.

Також дуже цікавим було те, що на відміну від України адміністрація універитету була дуже відкрита до проведення Тижня місії. Вони не тільки дали дозвіл проводити усі заходи на території університету, але й дозволяли поширювати нашу рекламу та банери подій. Щовечора проходила особлива програма з виступами запрошених музикантів, сценками, свідоцтвами, виступами спікерів та неформальним спілкуванням прямо в лекційній аудиторії!

Наша команда була задіяна у заході на повну – від ранкової командної побудови та роздачі флаєрів, до вечірніх програм. Протягом планування вони також ділилися досвідом проведення тижнів місії в Україні. Загалом на програму щодня приходило близько 50 латвійських студентів різних віросповідань – від атеїзму та номінального католицизму до мусульманства. В кінці Тижня місії декілька мусульман навіть пообіцяти почати читати Новий Заповіт та приїхати до України взимку. Українська команда також була відмінним прикладом лідера-слуги, на що неодноразово вказувала латвійська сторона. А сам тиждень місії допоміг осередку LKSB побудувати партнерські відносини з місцевими протестантськими церквами. В рамках партнерських відносин між Латвією та Україною, команда LKSB приїде переймати наш досвід проведення Тижня місії в Києві. Ми почали перемовини щодо спільних літніх таборів.

Попри попередній досвід участі в подібних проектах в Україні, наша команда також багатому чому навчилась, а студенти ще більше запалилися глобальною місією.

"Огромное спасибо всей украинской команде, особенно Марине, которая и вела эту команду! Вы украсили эту неделю, были главным ядром служителей! Спасибо! На вас можно было положиться" Лена, координатор Тижня Місії в Даугавпілс, працівник LKSB.

"Місіонерська поїздка розкрила мій потенціал в роботі в команді, креативності благовістя, спілкування з людьми іншої культури.  Розбила мій міф, що люди в іншій країні по- іншому вірять в Бога. Насправді, студенти мають такі ж питання про Бога, як і в Україні. Ця поїздка дала мені досвід міжконфесійної роботи задля однієї справи» Славік, волонтер ССХ в Ірпіні.

"Миссионерская поездка в Латвию на меня так сильно повиляла! До поездки у меня был страх евангелизировать. Я не знала как начинать, вести разговор с неверующими, как отвечать на тяжелые вопросы христианства. Миссионерская поездка дала мне огромный опыт, который я сейчас использую в своем университете и ободряю других благовествовать" Юля, студентка ССХ, Університет ім. Б.Грінченка.