Мануал ССХ по осоленню студентів або як ми 53 студенти посолили.

29.01-04.02.2018 в селищі Капітанівка під Києвом проходила всеукраїнська християнська студентська конференція СІЛЬ. Вже шоста за порядком. Цьогорічна СІЛЬ продовжує традиції минулих конференцій, що пропонували студентам якісний і, певною мірою, унікальний матеріал від компетентних спікерів.

Тема СОЛІ 2018 «Усвідомлене християнство в епоху пост правди» відображає дві головні напрями, у котрих конференція покликана допомогти сучасним студентам-християнам.

По-перше це - надшвидкий темп життя, в якому потрібно встигати вчитися в виші, паралельно працюючи на роботі, приймаючи участь у церковному житті та служачи в ССХ. При цьому кожен студент вже повинен мати одну дві активні сторінки в соцмережах та мати час на особисте життя. Такий темп призводить до того, що частина життя проходить на «автопілоті», і студенти не можуть повноцінно  насолодитися життям та відносинами з Господом. Тому важливим завданням конференції СІЛЬ 2018 було навчити студентів вміти зупинятися, споглядати за собою і світом, жити усвідомлено, дякуючи Богові за все.

Для цього ми кожен день починали з вивчення книги Еклезіаста. За чотири дні студенти послідовно вчились дивитися Божими очима на питання мудрості (освіти), успіху, багатства та життя, як такого. Всі ці речи були створені Господом задля нашої радості, проте, коли вони стають метою нашого життя, то ми неминуче розчаровуємся, бо без Бога це усе «марево, та погоня за вітром». Крізь книгу Еклезіаста нас провів співробітник ССХ в місті Харків Василь Агарков.

Головний трек конференції «Усвідомлене християнство» читав для студентів Павєл Лєвушкан, пастир Латвійської лютеранської церкви та засновник Балтійського центру споглядального життя. Він вчив, що вадливо не лише глибоко вивчати Писання, але й добре споглядати за собою, як апостол Павло вчив Тимофія «Уважай на самого себе та на науку, тримайся цього. Бо чинячи так, ти спасеш і самого себе, і тих, хто тебе слухає!» (1Тим.4:16) Для цього потрібно постійно задавати собі питання, слідкувати за думками та жити у подяці Богові за кожен моменти життя. Павєл розповів про деякі християнські практики, що можуть стати у нагоді студентам за для цього. Також він провів для студентів майстер-клас по стародавній споглядальній практиці вивчення Святого Письма Lectio Divina.

Цього року студенти мали особлива завдання у місті: їм потрібно було споглядати як у Києві порушуються 10 заповідей. Кожна з малих груп споглядала за порушенням однієї з них. Повернувшись до бази групи зробили звітну презентацію про це та представили її всім іншим. Це був час, коли студенти змогли побачити свій гріх та попросити Господа про його прощення.

Другим величезним викликом для сучасних студентів-християн є інформаційне перевантаження. Існує погляд, що за тиждень сучасна людина оброблює стільки інформації, скільки середня людина у 18 сторіччі. Наш мозок не пристосований до цього, тому ми ховаємося в «інформаційних бульбашках» або у «кліповому мисленні». Це заважає християнам бути «світлом та сіллю» та будувати здорові стосунки з ближніми. А інколи вони навіть попадають у пастки, які розтавляють маніпулятори.

Семінар «Християнство в епоху постправди» для студентів провів Денис Кондюк, академічний декан Української євангельської теологічної семінарії, один з найкращих євангельських спеціалістів з вивчення сучасної культури. Він розповів студентам чим небезпечна «постправда» - медійна культура, яка апелює не до фактів, а лише до емоцій та світоглядних позицій людей. За останні роки цей феномен набув неабиякого поширення. Денис запропонував для християн такі рецепти запобіганню цим маніпуляціям: відноситися до всіх людей як до носіїв Божого образу, вчитися розпізнавати фейки, бути чесними, цілісними, шукати добра для ближніх, розповсюджуючи інформацію.

Сергій Терентьєв, директор освітніх проектів Фонду сприяння лідерству «Стандарт» та пастир Реформатської Євангельскої церкви «Божий Завіт» у м. Рівне вчив студентів практично запобігати маніпуляціям, ставити правильні питання та відрізняти факти від суджень на семінарі «Критичне мислення», а також практично вчив бути в мирі зі всіма людьми на семінарі «Розв’язання конфліктів». Обидва семінари були дуже практичними - студенти мали можливість використати отримані навички ще не поїхавши конференції!

Особливу роль, як завжди на конференціях СІЛЬ, грали маленькі групи. Це була платформа, де студенти з різних міст, вишів та конфесій ділилися своїми враженнями та знаннями, отриманими під час семінарів та інших елементів програми. Іноді точилися достатньо гарячі дискусії, проте студент на те й студент, щоб спілкуватися та аналізувати!

Цього року «осолилися» 53 студентів та 2 випускників з  вишів Києва, Харкова, Одеси, Львова, Луцька, Запоріжжя, Сімферополя та навіть з міста Бєльци (Молдова). Останнього дня конференції вони прийняли посвяту на найближчий семестр в ССХ та прийняли важливі рішення на основі всього, що Бог вчив їх на конференції. Після закриття офіційної частини учасники конференції відсвяткували з випускниками ССХ минулих років та нашими партнерами 25-річчя ССХ, де за них молилися та поблагословили на подальше служіння в своїх містах!

Ми дякуємо усім, хто молився за конференцію СІЛЬ 2018 та жертвував фінанси та інші ресурси, щоб конференція була можлива! СІЛЬ вже котрий рік підіймає найактуальніші питання для сучасних студентів-християн, намагається запрошувати спікерів високого рівня та будує мережу активних лідерів-християн в ключових містах України.

Відгуки від студентів:

Кожна конференція це нова можливість відійти від твого традиційного мислення і подивитися на повсякденні речі з іншої сторони. Сіль не була виключенням! Хотілося б поділитися головними тезами, які заставили мене переосмислити деякі моменти мого життя: варто завжди осмислювати що ти робиш і вникати в своє серце, ми надто багато думаємо про майбутнє що забуваємо жити теперішнім, тут і зараз, і важливою такою фразою для мене стало: " щоб вирішити проблему на одному рівні, треба перейти на другий рівень". Це дуже важливо пам'ятати, часто нам здається що тих знань достатньо щоб вирішити проблему, але насправді ні. Це чудовий поштовх йти далі і розвиватися. Дякую організаторам, спікерам і самим студентам які творили ту атмосферу! (Катерина Бондарук, м. Харків)

Ці 5 днів є найкращим початком року, вірю, для всіх, хто приїхав. Те, що я люблю найбільше у цій конференції - час тут розписаний подетально. Кожен твій день є суперпродуктивний у пізнанні, вивченні, роздумах. Тут неможливо не знайти щось нове та корисне для себе. На конференції виступають спікери з великим багажем знань та практики, вони готові ділитись знаннями вчити та підтримувати. А ще, сюди приїжджають особливі студенти! Ті, хто прагнуть до розвитку, ті, хто вірять та задають собі запитання, ті, хто не бояться змінюватись! З ними дуже весело, з ними можна підкорювати вершини! Загалом, Сіль - то любов! Дякую усім організаторам та учасникам! (Діана Скорнякова, м. Київ)

Что делает конференцию особенной? Возможно, вырвавшись из своего типичного расписания, ты можешь услышать мнение со стороны и увидеть свои ошибки. Это были безумно классными несколько дней. Иногда мне казалось, что семинары, лекции, разборы - были специально подобранные под меня, до глубины души. Это было классно. Спасибо! (Вероніка Паску, м. Одеса)

Неделя, которая оставила неизгладимый отпечаток, и будет вспоминаться еще очень долго, с теплотой и радостью! СОЛЬ 2018: вдыхаем жизнь и выдыхаем благодарность! (Ганна Пономаренко, м. Харків)

СІЛЬ - це та конференція, на яку я хочу поїхати ще раз. А враховуючи насиченість Києва різними івентами, то це говорить про велику повагу конференції і ії організаторам! (Роман Чорний, м. Київ)

 

Олександр Жакун, директор конференції СІЛЬ