«Головне, щоб кожен студент бачив в ССХ Україна друзів і середовище, де їх завжди приймуть»

Андрій Гнідець, за освітою і професією юрист. Закінчує магістратуру в богословській семінарії у Львові. Працює керівником одного з відділів в Національній службі здоров’я України. Також є членом Правління Асоціації християн-юристів України. Він переконаний, що християни мають бути небайдужими до проблем суспільства, активними в процесі реформ, бути на вістрі боротьби з корупцією, першими, хто відстоює права людини, у свою чергу ставати хорошими бізнесменами, лікарями, вчителями чи будь-яким фахівцем, які виконують свою роботу якнайкраще. Андрій є також членом Ради Директорів ССХ Україна. В інтерв’ю він розказав, чому  приєднався до студентської організації.

  • Андрію, ви дуже активна людина та маєте завантажений графік, чому приєдналися до ССХ Україна та підтримуєте цей рух?
  • З ССХ Україна я познайомився у Львові, це було приблизно 10 років тому. Мене відразу захопило те, що цей рух несе християнські цінності в студентському середовищі. Більшість християнських проектів зосереджені вузько в межах якоїсь церкви чи конфесії, але основна активність ССХ Україна абсолютно міжконфесійного руху була зосереджена «на передовій», в університетах, саме там де формується мислення сучасного молодого покоління. Тому я не вагався, коли в 2014 році отримав пропозицію приєднатись до Ради ССХ Україна.
  • На вашу думку, чому важлива робота з молоддю та студентами?
  • Інколи кажуть, що студенти це майбутнє. Але це неправда. Студенти та молодь - це сьогоднішнє. Більшість найуспішніших людей «Силіконової Долини» стали такими в студентські роки. Молоді юнаки, яких Ісус покликав стати апостолами, через деякий час змінили світ. В студентські роки формується світогляд людини, усвідомлення того чим вона хоче займатись по життю. Тому дуже важливо, щоб в ці роки студенти могли сформуватись на правильних цінностях. На жаль, сьогодні багато людей мають дуже стереотипне уявлення про християнство, лише як про систему застарілих правил і забобон. Наша студентська організація в цьому плані виконує унікальну місію, оскільки показує студентам «інше» християнство, як живий рух активних людей, які через поширення Євангелії хочуть змінювати цей світ на краще.
  • Як можна на вашу думку вести євангелізаційну роботу серед молоді?
  • Найкращий лозунг для євангелізації – «Пізнавати Христа і робити Його знаним». Але коли ми ідемо в студентське середовище, то не все так просто. Молодь часто задає дуже гострі запитання, на які не завжди в церквах готові чесно відповісти. Які докази, що Бог існує? Чому саме християнський Бог? Як бути з іншими релігіями? Чому важливо церква, невже не можна вірити в Бога без неї? І таке інше…Тому як на мене, в ХХІ столітті важливим правилом ефективної євангелізації це бути готовим до відкритої дискусії і пошуку чесних відповідей. Одна з найбільших причин розчарування молоді в християнстві, бо немає кому чесно відповісти на їх запитання.
  • Іншою проблемою нинішньої молоді є брак довіри і справжніх відносин. Суспільство перенасичене інформацією, соціальні мережі здається дають можливість одночасно контактувати з величезною кількістю людей, проте часто молоді люди відчувають самотність, у них відсутня надія і впевненість у завтрашньому дні. У цьому разі нам важливо донести до молодих людей істину, що християнство це не лише інтелектуальні та релігійні вправи, християнство це відносини. Відносини з Богом. Відносини з тим хто ніколи не обмане і не підведе, кому справді можна довіряти й на кого можна покласти надію в будь-якій ситуації.
  • Що побажаєте молодим активістам ССХ Україна?
  • Ісус сказав «Ви - світло для світу», «Ви - сіль землі». Цей заклик стосується абсолютно всіх сфер життя людей. Тому все що робить ССХ Україна від студента до працівника офісу повинно бути пов’язано зі свідоцтвом про Ісуса Христа. Без страху гострих запитань і чесних відповідей. Головне, щоб кожен студент бачив в нашій організації друзів і те середовище, де його завжди приймуть таким, яким він є.
  • Дуже дякуємо за бесіду та Ваш вклад в розвиток ССХ Україна!

 Прес-центр ССХ Україна