Доктор Коста Мілков в Одесі: пристрасть до життя, зло та політика

12-14 листопада Одесу відвідав Коста Мілков. Він відомий тим, що захистив докторську ступінь в Оксфордському університеті, головує у впливовій в його рідній Македонії організації – Балканському інституті віри та культури і македонській філії  Ravi Zacharias International Ministry. Також він автор трьох художніх книжок, перекладач та дуже обдарована людина.

Першу лекцію та тему «Пристрасть до життя», що базується на глибокому дослідженні творчості Вінсента ван Гога, яку ССХ організувало для студентів-філософів Одеського Національного університету, відвідали лише 4 студенти цього вишу та один студент з Одеської Морської академії. Проте дискусія після неї була завзята і наступного дня двоє з них зацікавилися та прийшли на відкриту лекцію... Але про це трохи з годом.

У вівторок доктор Мілков знову прочитав лекцію пристрасть до життя, але вже в рамках Філософського гуртка Одеського національного медичного університету. «Нарешті щось цікаве!» - так відреагувала на лекцію доктора Мілкова студентка Ніка, що вивчає стоматологію на другому курсі цього вишу.

У вечорі у приміщені CLC café відбулася відкрита лекція доктора Мілкова вже на нову тему: «Бог та проблема зла». Коста розповів, що існування зла у світі не суперечить  ані існуванню Бога, ані Його доброті, ані Його всемогутності. Зло не потрібно якимось чином раціоналізувати, з ним треба боротися! І воно буде остаточно переможене!

Цю лекцію слухали 15 студентів, серед яких 3 студенти з Туреччини та 1 з Індії. Після чаювання студенти довго «катували» доктора Мілкова питаннями. І він посвячено приділив час кожному, хто підходив. Це був час чудової спільноти!

Остання лекція на тему «Християнство та націоналізм» відбулася в рамках Політологічного семінару Національного університету Одеська юридична академія у Будинку Вчених. Ця тема дуже гостра у Македонії, тому доктор Мілков дуже докладно її виклав студентам. На його думку є велика небезпека, коли християнство змішується з націоналізмом, бо останній базується на ворожих до християнства цінностей, за якими любов до країни є більш важливою, ніж любов до Бога і дотримання християнських чеснот. Цю лекцію відвідали 36 студентів.

Ці лекції стали чудовим наслідком співробітництва з кафедрою Філософії та біоетики ОНМедУ та факультетом Психології, політології та соціології НУ «ОЮА». Багато студентів, які відвідали лекції доктора Мілкова залишили свої контакти та зацікавлені в наступних подіях ССХ.

У вечорі 14 листопада Коста відправився до Львову.

Прес-центр ССХ Україна.