Better Than Atheism: "ССХ Україна" нарешті провела англомовний табір

З 2 по 8 липня у Брюховичах відбувся англійський табір ССХ “More Than...”. Він зібрав охочих студентів з Києва, Львова, Харкова, Одеси та Переяслав-Хмельницького, які прибули практикувати англійську мову. Допомагали їм у цьому працівники та волонтери ССХ з України, Великої Британії, США та Канади.

У таборі взяли участь 64 студенти з запланованих 77. Такий розрив між очікуваннями та реальністю дав нам змогу збільшити обсяг команди до 32 осіб і проводити більше часу з кожним студентом.

В табір інвестували 20 000 доларів. Це стало можливим завдяки українським, американським та британським донорам, які покрили витрати на комфортні умови на базі табору, будівництво 7 спортивних станцій для teambuilding та всі матеріали для семінарів і яскравих вечірніх програм. А сам табір став доступним для української молоді.

Цей щорічний проект дає можливість студентам з користю провести літні канікули та зануритися в атмосферу “живої” англійської мови. І разом із тим глибше дізнаватися про християнські цінності за допомогою індуктивного вивчення Біблії та життєвого прикладу самої команди.

Гаслом проекту обрали “More Than...” (в перекладі з англійської це “Більш ніж...”). Щодня ми піднімали різноманітні теми та спілкувались про цінності. У малих групах студенти дискутували: “Чи є випадковим людське життя? Що має бути основним мотиватором наших рішень - розум чи почуття? Як подолати різницю між нашим розумінням та чужим? Як нам жити поруч? Як жити по-новому, без вантажу розчарувань щодо минулого?”.

Сама ж підготовка до табору вимагала в команди “більш ніж” зусиль. В процесі виникали труднощі з будівництвом спортивних конструкцій, здоров’ям організаторів та непередбачуваними адміністративними викликами.

Проте, усі вкладені сили обернулися в “більш ніж” черговий англійський табір для команди та студентів. Вперше в історії англійських таборів ССХ в соціальних мережах було зроблено понад 160 згадувань #morethan_camp з особистими, непідкупними і позитивними відгуками студентів про проект.

Ці шість днів ми планували півроку. І вони пролетіли за мить і запам’ятались на роки. Втім, ми чекаємо наступної зустрічі в зимовому таборі.

Студенти, що повертаються з табору,4-5 разів казали, що він був найкращим з усіх за програмою, наповненням та ідеями.

Софія Горшкова, студентка Києво-Могилянської академії каже: ”Я ще ніде не бачила такої дружньої команди! Також мене вразили люди: кожна людина світилася своєю індивідуальністю, ніхто не боявся спілкуватися, пізнавати нових людей та культури”.

Одна зі студенток КНЛУ лишила такий відгук: ”Це був неймовірний час фану та спілкування, багатьох випробувань, які б ти ніколи не подолала (але це таки вдалося) і це змушувало думати над цікавими речами. Мене переконали, що “випадковості” ніколи не трапляються випадково…. Під час табору я дізналася дещо нове про себе, ким я була колись і ким я можу бути. Зараз я натхненна і наповнена теплом зсередини. Я відчуваю достатньо спокою, щоб не переживати…..Також я вивчила ще одну річ - немає нічого неможливого! Це був не просто табір - це був More Than табір...”.

Англійські табори ССХ проводяться вже протягом 14 років. Тому ми бачимо декілька поколінь випускників, які повертаються до табору в нових образах. Декілька живих прикладів цього літа:

Юлія Каденко (відвідала табір у 2012 р.): “Англійський табір  - це місце, де я бачу та відчуваю Божу роботу в дії.

Колись я була в цьому таборі студенткою, і через нього та людей, що тут служили, я знайшла Ісуса і зрозуміла важливість активної віри.

Саме тому я продовжую повертатися сюди кожного літа, щоб бути такою людиною для когось іншого. Щороку я бачу, як Бог трансформує світогляд студентів і відкриває їм двері під час табору.  

Це неймовірно бачити і переживати Його любов і турботу до кожного студента, який приходить до табору і бути частиною цього служіння”.

Андрій Юдченко (відвідав табір у 2007 р.): “Англомовні табори ССХ були одними з найяскравіших вражень в роки мого студентства (всього я був там 5 чи 6 разів).

Це був чудовий час, а люди, яких я зустрів там, залишилися гарними друзями дотепер.

Тому в цьому році я вирішив послужити студентам в команді організаторів, щоб вони так само могли зустріти нових людей, вивчити багато нового, познайомитися з біблійним світоглядом та місією ССХ”.

Юлія Гарбуза: “Я долучилася до літньої команди ССХ, тому що це можливість послужити студентам дарами, які мені дав Бог і свідчити тим, хто ще не знає про Бога”.

Оцінити успішність проекту з широкими цілями одразу після його завершення нелегко. Озираючись на минуле, нашою командою ми бачимо роботу Господа через проекти англійського відділу вже сьогодні.

Більшість студентів змінюються: одні пізнають характер Бога, коли знали Його лише номінально, другі - відновлюють свою віру після болю та розчарувань. Інші лишають лави атеїзму і наближаються до агностицизму.

Кожний має свій, часто не короткий, шлях до Ісуса, а ми лише поруч, щоб підбадьорювати студентів шукати Ісуса далі та відкривати Його радісну новину.

З вдячністю за підтримку,

Команда англійського відділу ССХ.