"ССХ Україна" перезапустила студентську раду

25 листопада 2017 року, ССХ Україна знову відновили так званий управлінський орган студентів. Очевидно, що в студентській організації, яка за мету ставить перед собою зрощення студентів лідерів, вагома частка правління повинна бути в руках самих студентів. Студенти повинні впливати на стратегічне планування організації, створювати та драйвити проекти, входити в управлінську раду ССХ і так далі. Чому до цього не була такого органу, скажете ви? Був, в 2012-2014 діяла дана рада, але тоді почався майдан і збив з толку. Також ми переосмислили концепцію та обов’язки студентів, хто входитиме в таку раду. Проблема в тім, що цю ідею ми запозичили в Європі, але не були готові до того, що все ж студенти Європи та України ще дуже різняться, особливо в рівні відповідальності. Тому, ми з однієї сторони, знизили планку очікувань, а з іншої – поставили перед собою високу мету, щоб підняти рівень відповідальності та лідерства молодих людей. Студрада складається з 1-2 представників з Харкова, Києва, Одеси, Львова, Переяслав-Хмельницького та англійського департаменту, всього було 10 студентів. Про обов’язки, функції, привілегії та права такої ради читайте нижче.

На першій зустрічі студради, ми повідали студентам всю інформацію про діяльність та оперативне управління організації. А саме, звідки в ССХ гроші, яка структура організації, які обов’язки працівників, координаторів, директора та управлінської Ради ССХ, з ким в нас є партнерство, які результати ми принесли минулого року і так далі. Студенти активно слухали та долучалися в дискусію, задаючи і свої питання, щоб знати всі секрети і хотіли з’ясувати чи немає якихось підводних каменів. Така відкритість є дуже цінною, бо піднімає їх довіру до організації та формує відчуття приналежності. Наша ціль, щоб студенти розуміли, що це їх організаціє, це студентський рух і вони ті, хто бере свою відповідальність за його формування на всіх рівнях. 

Важливою частиною зустрічі було те, коли кожен студент презентував свій регіон. Перед ними було завдання зробити це максимум цікаво, змістовно, професійно та ще й вкластися в 7хв. Вони з цим справилися на ура. Після кожної презентації студенти завдавали питання, розповідали що їм впало в око і що вони візьмуть для свого регіону. Було приємно бачити, як студенти підбадьорювали, хвалили один одного, коли відмічали яскраві моменти, потім молилися за кожен регіон.

Звісно ми не змогли без навчання даних студентів лідерів. Студрада #ССХУкраїна вчилася у професіонала, піднявши тему: "Як досягти успіху в кар'єрі". Особистість спікера говорить голосніше всього, адже з нами сама Elena Droshchenko. Вона прийшовши до Бога через ССХ, будучи студенткою КНЛУ, спершу стала працівником на 5 років в ССХ, потім продовжила навчання в Америці. Далі її кар'єра, взявши витоки в бізнесі, привела до професійного hr-менеджера, давши її дорогу впливу на державному рівні. Вона працювала в адміністрації президента, в Укрпошті, телебаченні, Новій пошті, створювала програми по психологічній консультації і так далі.
Отож, Лєна робила виклики студентам, піднімаючи складні питання про всі необхідні складові розвитку в професії, про реальності ринку праці в Україні, можливих конфліктів професійної та особистої етики, коли варто розуміти та захищати свої власні цінності. Але при цьому вона підбадьорювала молодих людей, зауваживши: "Впевненість в собі - це те, що можна вибудувати через досвід досягнення результатів. Головне методом спроб знайти ідеальне поєднання того, що ти любиш, те, що потрібно світу, те, що в тебе найкраще виходить і за це ще й добре платять. 

Це називається у японців Ikigai, що в перекладі означає: "те що є причиною мого буття". Спікер уважно слухала виклики студентів та реагувала на кожне питання. Реальність така, що між тим що дає університет, що потрібно на ринку праці є велика прірва. Також, амбіції сучасних студентів великі, але університет не дає відповідної підготовки до їх реалізації. Саме тому нам потрібні такі зустрічі з спеціалістами, щоб бачити живі приклади, як Лена, яка за плечима вже має 20-річний досвід роботи з людьми і їй точно є що сказати.

Наступна зустріч буде 30 січня 2018 року, на які студенти будуть залучені в командну роботу планування якогось проекту. Цим студентам всього 17-20 років, але вони досить зрілі та мають великі амбіції впливу.

Що говорять студенти про студраду:

Олексій, 1 курс Львівського університету «Для мене бути частиною студради ССХ Україна значить, те що я маю представляти інтереси свого міста, являтися посередником між іншими містами,а також впливати на рішення,навчатися і брати приклад з інших представників міст та отримувати досвід лідерства».

Наташа, 6 курс Одеського медичного університету: «Для мене велика честь бути частиною студради, яка об'єднала настільки небайдужих і палаючих для Бога і Його царства студентів. І для мене це означає в першу чергу відповідальність і турботу про студентів ССХ з інших регіонів нашої країни. Мені сподобалося найбільше час наших презентацій, коли ми могли ділитися своїми і наповнюватися новими для нас ідеями для служіння, і дуже важливою частиною була молитва один за одного і єдність, яка була серед нас. Шалено промотивувала сміливість і віра Харкова: ми знаємо, що Бог за нас, але не завжди цим користуємося. А також дуже зігріло любляче серце студентів з Переяслава-Хмельницького: Ісус міняв людей в першу чергу величиною своєї любові і турботи до них.Окрема подяка Юлії за такий теплий прийом та вечерю! А також нашій лекторці Лені за такую мотивуючу живу лекцію!»

Студентська рада – вищий орган студентської ініціативи ССХ України.

Функції студ ради:

  1. Участь в плануванні, оцінці, розробці стратегії служіння ССХ в своєму місті.
  2. Участь в розробці ініціатив і стратегії на 5 років для ССХ Україна.
  3. Моніторинг ситуації в університетських осередках свого міста.
  4. Розвиток проекту чашка кави: презентація серез студентів, мотивація, нагадування.
  5. Комунікація с представниками студентської ради ССХ інших регіонів. 3 зустрічі на рік і регулярні скайп зустрічі з метою підбадьорення і обміну досвідом.
  6. Можливе створення ініціатив (табори, конференції, проекти, ресурси) для розвитку студентського служіння.
  7. Можлива місіонерська діяльність, яка включає в себе підготовку та проведення проекту в місті, в якому ще немає ССХ, для поширення студентського служіння в Україні.

 

Вимоги до кандидата: Від кожного міста, де є служіння ССХ, в студ рада вибираються 1-2 студента 2-4 курсів, які є лідерами в своїх університетських спільнот. Члени ради обираються на термін 1 рік з можливістю перевиборів. Один студент може бути в студ раді не більше 3 термінів. Обраний член ради дає посвяту на рік з вересня по вересень.

 

Обов'язки:

- бути активним лідером в своєму університетському осередку і по можливості брати участь у всіх загальноміських проектах;

- представляти свій регіон на всіх зустрічах студ ради. Ці зустрічі будуть проходити 3 рази на рік в одному з міст України;

- виконання всіх описаних функцій студ ради.

 

Права:

- Брати участь у конференціях, тренінгах ССХ для особистого росту;

- стипендія на проекти ССХ;

- навчання, наставництво і коучинг від співробітника ССХ.

- доступ до інформації, про устрій і розвиток організації;

- бути офіційним представником ССХ на Форумах, конференціях, як в Україні, так і в інших країнах;

- брати участь в командних зустрічах співробітників свого міста.

Юлія Ніколайчук.