ССХ змінюється не просто заради змін. А щоби краще служити

Протягом 3-х днів, з 7 по 9 червня, лідерська команда “ССХ Україна” оцінювала минулий рік та планували наступний.

Це була кропітка робота. Ми мали спершу зрозуміти, де ми є, а потім куди йдемо та якими чином ми туди прямуємо. Тобто йшлося про осмислення стратегії.

Нам, команді у складі з 24 працівників, є чому радіти, адже за минулий навчальний рік понад 2000 студентів почули Євангелію і 14 навернулись до Христа. Ще 11 студентів воцерковилися — не всі з новонавернених цього року і деякі прийшли віруючими, але не воцерковленими.

Наші студенти вплинули на 31 виш в Україні, залучаючи до дискусії атеїстів, скептиків та наближених, самі боролися проти корупції та вчилися брати лідерську ініціативу. І наразі маємо партнерство з 30 церквами і 15 організаціями.

Ми організували 3 місіонерські подорожі в Грузію та Білорусь, провели 13 відкритих лекцій у стінах університетів та 11 “Живих бібліотек” (тобто зустрічей студентів з професіоналами). Також ми пишаємось окремими історіями впливу чи зміни в житті наших студентів.

Ми не ставили перед собою нових цілей: в нас існує план на 5 років, ми лише його переглянули. Відповідно до нього, впродовж 2015-2020 років ми дотримуємось 4 стратегічних ініціатив.

1) Розвивати цілісних студентських лідерів, які були б посвячені Христу, євангелізували і розуміли потреби суспільства, реагуючи на них.

2) Проголошувати Євангелію Ісуса Христа особисто, через малі групи і через публічне благовістя студентам.

3) Розвинути партнерство з церквами, іншими організаціями, випускниками для розвитку співпраці, стосунків та стійкої фінансової підтримки.

4) Місіонерські ініціативи для Євразіі, в контексті яких “ССХ Україна” служитиме іншим рухам регіону цілеспрямовано, при цьому отримуючи підтримку та навчання зі сторони IFES Європи та Євразії.

Звісно, по кожній ініціативі присутні індикатори та стратегія втілення.

Під час зустрічей ми говорили про те, що прийшов час розширити нашу діяльність з місії в університеті та за кордоном до місії в суспільстві, цебто соціальної місії.

В наступному році ми робитимемо акцент на стабільність та ріст в якість і глибину. Фокус — на вихованні студентів-лідерів, яка служать не собі, а суспільству та країні в цілому.

Наступний акцент має бути на особистому євангелизмі, бо ми потроху знову увійшли в пору публічного євангелизму, після якого до особистого глибокого і постійного благовістя долучається лише 3-5% невіруючих.

Поставлені чіткі цілі по розвитку працівників. Кожен працівників як мінімум 10% свого робочого часу повинен посвячувати навчанню. Робітники працюватимуть за індивідуальним планом, плюс саморозвиток у вільний від роботи час. Акцент — на богослов`ї, апологетиці, розумінні Писання та вивченні англійської мови.

Наступного року ми розробимо свій власний євангелізаційний ресурс, схожий на проект «Відкрий. Вияви сам» (Євангелія від Луки).

Тоді ж в нас з'явиться служіння іноземним студентам і окремий працівник-координатор

Як студентська організація, ми повинні керуватись студентами. Ми ухвалили рішення відновити студентську раду, яка існувала в 2012-2014 роках, але далі роботу припинила.

В лютому ми плануємо святкувати 25-ту річницю “ССХ Україна”. Ми запросимо ключових партнерів ССХ, лідерів церков і тих, хто був біля витоків заснування ССХ — студентів й випускників тощо.

Ми продовжимо розвивати партнерство з рухами IFES в Канаді, Сінгапурі, Великобританії, США, Польщі та Німеччині. У фокусі розвитку та здійснення місіонерських поїздок лишаться Грузія та Молдова.

 

А головне те, що ми сформували таку лідерську команду, де кожен має високий рівень довіри та сфокусований на колективний, а не індивідуальний результат. Нема нічого кращого за командне управління. Тому координатори були наділені більшими повноваженнями на національному рівні. Деякі відмічали, що це доволі революційно.

Крім того, ми виявили потреби на національному рівні і уповноважили відповідальних за це. Йдеться ось про що: розвиток місії, навчання працівників, навчальна програма для студентів, робота студради, молитовне життя організації, медіа, публічний євангелизм, робота з випускниками, робота з старшокласниками та з іноземними студентами тощо. До цього моменту в нас було розуміння, що ССХ - це збірна регіональних відділів ССХ. Частково так і є. Але ми почали думати менш роздріблено, тобто вболіваючи лише за свій регіон, а більш комплексно, враховуючи ймовірні пертурбації та втілюючи позитивні зміни в масштабах усієї України.

Автор: виконавчий директор "ССХ Україна" Юлія Ніколайчук.