Гість ССХ з Македонії Костаке Мілков будує мости з православ’ям

Костаке Мілков, друг #ССХ і спеціаліст у галузі патристичного богослов’я, прочитав лекцію у Київській православній богословській академії. На захід прийшли до півсотні студентів учбового закладу, який курується Українською православною церквою Київського патріархату (УПЦ КП).
 
Тема зустрічі не була ординарною: «Теозис (обоження) у протестантизмі». Водночас Мілкову було що сказати православним спудеям, адже 11 років тому він випустив книгу з довжелезною назвою «Обожнені та виправдані: Східне православ’я та протестантська інтерпретація спасіння» «Обожени и оправдани:толкувањето на спасението во православното и протестантското предание», вид-во Metanoja, 2005».
 
 

Після основної частини лекції аудиторія не забарилась із питаннями. А це показник того, що виступ Мілкова став справжнім мостиком між інтелектуальним православ’ям та протестантизмом.

По завершенню лекції д-р Костаке Мілков поспілкувався із професорсько-викладацьким складом Київської православної богословської академії.

Нагадаємо дещо з біографії д-ра Костаке Мілкова. Він македонський інтелектуал, доктор філософії (Oxford University, 2008), магістр гуманітарних наук (Oxford University, 2008) та магістр теології (Gordon-Conwell Theological Seminary, 1998). 

 

З 2011 рокумакедонець Мілков – президент Балканського інституту віри та культури, think tank в Скоп’є (BIFC). Сфера його наукових інтересів неординарна – історія раннього християнства, патристика (вивчення спадку Отців Церкви), етика та екуменізм. Ну а тема докторської дисертації тим більше – «Зречення згідно думки Максима Сповідника» (Оксфорд, 2011 рік).

Окрім наукової діяльності, займається перекладами з англійською на македонську творів К.-С. Льюїса («Листи крутеня», 2000), Пітера Кріфта («Подорож», 1999) та Генрі Нувена («З відкритими долонями», 2011).

Лідер євангельської церкви Македонії. Регулярний позаштатний автор провідних македонських ЗМІ.