Внутрішня кухня "Тижня місії" в Києві: розповідаємо відверто про все

     Наприкінці лютого в київських університетах ми вже вчетверте провели тиждень євангелізацій. Цього року ми назвали проект «Руйнівники Міфів».

 

Логічно, що студенти і спікери руйнували міфи невіруючих студентів щодо життя, християнства й Бога.

 

Забобони про віру звучали ось так: “Всі релігії ведуть до Раю», або “Бог проти секса». А ще “Бог для слабаків; я народжений, щоб страждати» та “Біблія найжорстокіша книга у світі!? Як можна їй довіряти?».

 

 

     Не є новиною те, що подібні християнські ініціативи щодо інтелектуальних християнських дискусій не заохочуються адміністраціями університетів. Навпаки — вони їх забороняють.

 

Цьогорічний проект не був винятком. Ми в “ССХ Київ” запланували провести обідні дискусії у трьох університетах. Але, на жаль, за два дні до проведення проекту студентам-християнам з університету ім. Шевченка заборонили проводити проект взагалі.

 

Не дивлячись на труднощі, проект все одно пройшов, але в університетах КНЛУ і Драгоманова.

     Смілива команда


     Команда цього року була великою, зо півсотні людей. Вперше до нас приїхало так багато іноземних гостей. Вони хотіли подивитися, як ми влаштовуємо “Тиждень місії”, й допомогти у проекті.

 

З нами було 12 білорусів, 1 вірменка, 1 латиш, 1 азербайджанець та 2 одеситки. Решта — київські студенти.

 

 

     Мене неймовірно вразив ентузіазм і сміливість студентів говорити про Бога. Один студент із Лінгвістичного університету роздав пачку флаєрів, роблячи оголошення перед лекціями в аудиторії сотні чоловік.

 

Працівник із Білорусі, Дмитро, просто підсідав до студентів у столовці і дружньо дискутував з ними на християнські теми.

 

Інші студенти робили опитування з колесом про світогляд і роздавали чай. Деякі навіть вдягали костюми супергероїв, щоб привернути увагу студентів до нашої активності.

 

 

     Одна невіруюча дівчина сказала: «Не думала, що студенти-християни можуть бути такими цікавими».

 

Як правило, “Тиждень місії” починався з самісінького ранку, о 07:20. Спочатку не вірилося, що студенти прийдуть так рано перед парами. Але коли я побачила 30 людей в одній кімнаті в квартирі волонтера ССХ, я була неймовірно здивована.

 

Студенти бачили важливість прославити Бога, молитися за невіруючих друзів і оцінювати минулий день.

 

 

     Далі студенти розходилися по університетах й креативно запрошували студентів на події.

 

На обідніх і вечірніх дискусіях промовляли українські та іноземні спікери: Едік Прокопчук, Джеймс Алдерсон та пастори київських церков.

     Висновки


     За чотири дні понад 260 студентів почули Євангелію на вечірніх дискусіях. На обідніх - 187 студентів.

 

Понад 7 церков фінансово і молитовно підтримали наш студентський проект. Учасники роздали 10 тисяч флаєрів.

 

 

     Як і в історії стосунків апостола Павла з афінянами (Дії Ап., 17:34), ми бачили різні реакції на проект.

 

Деякі студентки були настільки обуреними чути щось про Бога, що написали ручкою на Євангеліях від Луки «Відкрий»: «Слишком много Бога!!!».

 

З іншою реакцією ми познайомились на Вконтакте-сторінці одного атеїста, Дмитра, який повернувся з нашої вечірньої події і написав: «Хочу подякувати всім тим, кому таки вдавалося мене витягнути на якусь подію, незважаючи на неодноразові "Не можу :(". Саме завдяки вам я опинявся в правильному місці і в правильний час, які в результаті давали поштовх для мого розвитку. Висновок сьогоднішнього вечора: Бог - любов. Кажуть, ми маємо творити волю божу. Зведення цих двох суджень в логічний висновок залишаю на вас :)».

 

 

     Втім, деякі студенти після проекту почали ходити на групи вивчення Біблії і досліджувати особистість Ісуса. Слава Богу, що Бог діє в серцях студентів і деякі міфи студентів щодо Бога зруйнувалися.

 

Ми заохочуємо вас молитись про те, щоби студенти після проекту приходили на вивчення Біблії, щоби ми мали більше українських студентських спікерів, які б могли вести інтелектуально-християнські дискусії, та за “Тиждень Місії “у Переяславі, який відбудеться у квітні.

 

 

Марина Гнатишина, координатор проекту “Тиждень місії” в Києві,

координатор “ССХ-Україна” в Центральному регіоні