Християнин та наймолодший екс-працівник Білого дому: як зберегти віру, працюючи в політиці

З деякими євангельськими християнами, яким віра лише допомогла досягти професійних олімпів, "ССХ Україна" знайомить своїх друзів та партнерів через проект "Жива бібліотека". Але, чесно кажучи, не всі можуть приїхати в Україну та виступити перед, без сумнівів, респектабельними київськими, львівськими або харківськими студентами. Тому будемо знайомитись онлайн. Або за допомогою таких цікавих, непересічних текстів.

Отже, ССХовець зі США Майкл Віа, колишній помічник екс-президента Барака Обами та екс-працівник Білого дому у інтерв'ю часопису IFES Conexion розповідає про те, як поєднувати активну політичну роботу із вірою. Хоча ми у цій галузі і так вже дещо знаємо ;)

 

ЗАКЛИК ДО ПОШУКУ СПРАВЕДЛИВОСТІ ТА ЛЮБОВІ ДО СВОГО "ПОЛІТИЧНОГО" БЛИЖНЬОГО

У 2009 році, коли йому щойно виповнилось 20 років, Майкл Віа став одним з наймолодших робітників апарату Білого дому в історії, працюючи у офісі Локальних та обумовлених релігією згромаджень (Faith-based and Neighborhood Partnerships — орган у Білому домі, що курує питання співпраці релігійних та місцевих лідерів передусім у соціальній сфері – прим. перекл.).

Вирісши у католицькій сім`ї з італійським корінням, він успадкував любов до політики ще з раннього віку.

“Коли я, будучи тінейджером, став християнином, я намагався примирити своє прагнення до політики з посвятою Богові. Чи дійсно я маю стати пастором? Але після певних досліджень і спілкування з церковними лідерами я вирішив, що треба винести свою віру у публічну площину і використати її для допомоги і служіння людям через політику”.

 

Майкл почав вивчати політичну науку в Університеті Джорджа Вашингтона. У той час на нього активно вплинула група ССХ (в оригиналі InterVarsity group – прим. перекл.).

Після зустрічі у 2006 році з сенатором Бараком Обамою обидва не припиняли зв`язок. Десятьма місяцями пізніше Майкл приєднався до команди організаторів виборчої кампанії Обами. “Це був безпереревний нонстоп — аж до першого дня у Білому Домі”.

ПОЛІТИКА ТА ХРИСТИЯНСЬКА ІДЕНТИЧНІСТЬ

“За час моєї участі у кампанії я дуже відчував, як віру іноді марно використовували для реклами одного кандидата за рахунок іншого. В мене були друзі, які прагнули притягнути мене до відповідальності за те, що я нібито припускав, що Обама для віруючих — єдино можливий кандидат. Я хочу бачити християн з обох боків політичного табору, які розвивають й підтримують політику, спрямовану на розквіт людей.

”Перш за все християни вірні своєму Богові, а не політичній партії. Моя ідентичність — у Христі. Церква нагадує мені, що я член різнобарвної спільноти віруючих”.

ВНОСЯЧИ БЛАГОДАТЬ У ПУБЛІЧНИЙ ПРОСТІР

“Я хочу надихнути християн демонструвати свою віру й благодать публічно, а також розглядати політику в якості гідного інструмента для пошуку справедливості й демонстрації любові ближньому”.

“В період моєї каденції у Білому домі я займався оснащенням релігійних громад (в оригіналі faith community – прим. перекл.) для служіння знедоленим та забезпеченнями присутності людей віри у процесах обговорення механізмів роботи”.

“Звісно, хоча я й намагався діяти цілісно, деякі речі я робив небездоганно. Як християнин, я був свідомий того, що маніпуляція політичними процесами у короткостроковій перспективі — погана ідея”.

Далі Майкла запросили керувати кампанією з досягнення віруючих в контексті переобрання президента Обами на другий строк. З тих часів він заснував організацію Public Square Strategies, яка допомагає релігійним організаціям орієнтуватись у суспільних питаннях.

НАДІЯ У ПОЛІТИЦІ

Незважаючи на виклики у сьогоднішні виклики у політичному кліматі в США та інших куточках світу, Майкл лишається сповненим сподівань

“Після десятиліття роботи на перехресті віри, політики й культури я ще більше вірю у християнське лідерство та майбутнє віри, ніж коли я почав”.

“Якщо сьогодні студенти розчаровані нинішнім станом політики, я припущу, що це добра причина поринути в політику з головою. Нам потрібні вірні люди, які не задоволені status quo і які привнесуть смілість й здатність боротись з цими речами. Все це має рухати християн бути на тому полі”.

Майкл є автором книги Reclaiming Hope: Lessons Learned in The Obama White House About the Future of Faith in America

P.S. Оригінал статті: Michael Wear: having faith in politics, переклад Олексія Гордєєва.