"Біблія і життя": львівські студенти вправлялись у християнстві без перерв

Ми живемо у двадцять першому столітті, коли кожен може назватися ким завгодно. Хтось бджолярем, хтось нумізматом… Хочеш бути християнином – будь ласка, жодних проблем.

Ми - мешканці країни, у якій більшість населення вважає себе також християнами. Але що маємо на увазі, коли промовляємо слово «християнин»? 

Ці вихідні "ССХ Львів" провела за містом, в монастирі отців Василіанів. В рамках конференції «Біблія і Життя» ми фокусувались на темі «Християнин 24/7». 

Крок за кроком ми розкривали цю тему, немов би складали пазл, хто ця людина. Переживали Божу любов, рефлектуючи над історією блудного сина з Євангелія від Луки разом з місіонером Джеймсом Алдерсоном.

Одна з його думок зачепила усіх: «Якщо ми кажемо, що ми розуміємо любов Бога, то, насправді, ми її не розуміємо, бо Його любов непередбачувана (так як і непередбачувана для молодшого сина була реакція батька на його повернення); вона не вкладається в наші людські рамки чи коробочки».

«Світ диктує нам бути оригінальними, першими, вільними. Та, насправді, ми завжди за кимось слідуємо». Так розпочалась наша дискусія-розмова на тему "Що означає бути християнином 24/7" з Павлом Лозинським, пастором церкви «Божий задум».

В процесі цієї розмови ми розважали, за ким ми слідуємо, хто є нашим батьком і чи готові ми бути другими та дозволити Ісусу Христу панувати в нашому житті. Що означає Його панування на щоденному рівні  - в навчанні, розвагах, стосунках?

Ірена Гусєва, координаторка ССХ Львів, звернула увагу студентів на покликання християн. "Ми не покликані бути медом для цього світу, а світлом і сіллю, як зазначив Ісус Христос у Своїй Нагірній проповіді, - наголосила вона. - Бог помістив нас, християн, в цей світ, щоб ми його просякли, явили Бога і міняли його. Як колись відзначив владика Борис Гудзяк, президент УКУ, ми покликані бути свідками Христа – тихо у своїй квартирі; на місці своєї праці чи навчання. Свідчити щоденно!». Разом зі спікером учасники розмірковували, як можливо являти Христа друзям, знайомим й в університеті.

Хтось озвучив думку, що один з перших кроків - це жити так, щоб тобі задавали питання і щиро цікавитись людьми навколо. Тетяна Алдерсон продовжила цю тему й допомогла присутнім краще розуміти їх самих, а також людей, які їх оточують. Не оминула вона увагою і питання, як вести впливові розмови.

І наостанок кілька відгуків.

"Я якось нейтрально відносилась до своїх одногрупників. Мені було якось не дуже комфортно з ними спілкуватись, бо ми різні. Зараз я усвідомила це моє відношення до них, і я хочу його міняти. Я люблю говорити. Мені подобається, коли мене запитують, але самій щось спитати людей, то ні. Я тобі скажу про себе, але  сама я ніколи не запитую людей. Тепер я хочу практикувати інтерес до людей. Я дійсно хочу цікавитись людьми, як їх справи, а не просто говорити. І це для мене великий виклик, бо я постійно тільки говорила, але ніколи не хотіла слухати людей. Тому зараз я хочу більше дізнаватись про людей" (Рената Гошовська). 

 "До певного періоду я стидався говорити про Бога, промовчував, але тут якось я зрозумів ще більше, що мовчати не можна, що, поки у мене є можливість, потрібно при будь-якій можливості ділитись меседжем, що Бог живий, що в Ньому є великий сенс, що Він є те світло і що Він може спасти. Тому я хочу по максимуму ділитись на своєму факультеті про Бога" (Олексій Терлецький).

"ССХ Львів" вірить, що ці вихідні були хорошим часом росту для усіх нас! Переконані, що кожний з 11 студентів, які розділили з нами ці вихідні, відчули виклики і взяли щось для себе! Також дякуємо отцям-василіанам за гостинність, нашим виступаючим - за виклики і хороше навчання!

Автор: Ірена Гусева, координаторка "ССХ Україна" у Західному регіоні.